Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 3.marts  


Cēsu 800 gadu jubilejai veltīta konference „Quo vadis, Cēsis?”

Cēsis, 02.03.06.

 

 

Gaidot Cēsu pilsētas 800 gadu jubileju, 6.-7. aprīlī Cēsu Izstāžu namā notiks starptautiskā zinātniskā konference „Quo vadis, Cēsis? Vēsture un mūsdienu nosacījumi pilsētas attīstībai”. Dažādu nozaru pārstāvji runās par pilsētas attīstību un iespējām nākotnē.

 

Konferenci atklās Latvijas Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Māris Kučinskis un Kultūras ministre Helēna Demakova. Ar ievadreferātu par pilsētas ekonomisko attīstību un tūrisma nozares lomu uzstāsies Cēsu pilsētas mērs Gints Šķenders.

                       

Konferences pirmā diena būs veltīta Cēsu pilsētas kultūrvēsturiskajiem aspektiem, ietverot tēmas: Cēsu pilsēta no pirmsākumiem līdz mūsdienām, Cēsu viduslaiku pils, Cēsis kā viduslaiku valdnieku rezidence, Cēsis un Livonija, dalība Hanzas savienībā un citas tēmas, par kurām runās Cēsu pilsētas vēsturnieki, lektori no Latvijas, Igaunijas un Vācijas.

 

Pirmās dienas noslēgumā Cēsu Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta izstāde „Cēsis – ceļotāju Apsolītā zeme”.

 

Konferences otrā diena būs veltīta Cēsu pilsētas attīstības potenciālam: vēsturei, videi, resursiem. Tiks apspriestas tēmas: Cēsu pilsēta 14. – 18. gadsimtā, Cēsis Latvijā, Eiropā un pasaulē, pilsētas tēls un tūrisma attīstības iespējas. Ar savu pieredzi pilsētas atpazīstamības veicināšanā iepazīstinās pārstāvji no Rakveres pilsētas domes Igaunijā un Esterjetlandes lēnes Zviedrijā. 

 

Konferences noslēgumā paredzēta Cēsu pilsētas domes projekta “Ielūdzam virtuālajās Cēsīs” prezentācija.

 

Konferenci organizē Cēsu pašvaldības aģentūra „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” un Cēsu pilsētas dome. Konferences mērķis ir, uzsverot pilsētas unikalitāti kultūrvēsturiskajā aspektā, dot ieguldījumu pozitīva pilsētas tēla veidošanā, lai padarītu pilsētu vienlīdz pievilcīgu pilsētas iedzīvotājiem, tūristiem un potenciālajiem investoriem.

 

Detalizēta konferences programma un dalībnieku pieteikuma veidlapa pieejama Vidzemes Vēstures un tūrisma centra mājas lapā www.vvtc.cesis.lv

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 41 27755Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv