Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 3.marts  


Uzaicinājums uz diskusiju jauniešiem, kas plāno apgūt radošās profesijas

Uzklausot profesionāļu pieredzi, padomus un atbildes uz jautājumiem, pirmdien, 8.martā, Cēsu Valsts ģimnāzijā, L.Paegles ielā 1 no plkst. 15:00 līdz 16:30 notiks diskusija par darba ikdienu radošajās profesijās, uz kuru aicināts ikviens Cēsu puses jaunietis, kas vēlas  uzzināt vairāk par darbu žurnālistikā un sabiedriskajās attiecības, mārketingā un reklāmā, kā arī pasākumu producēšanā, par ko pastāstīs profesionāļi ar gandrīz 15 gadu pieredzi šajās jomās. 

Radošo profesiju trijnieks no preses, radio, TV, konsultantu un privātā biznesa

 

Viņu vidū būs bioetanola rūpnīcas Jaunpagasts Plus sabiedrisko attiecību konsultante un bijusī žurnāliste Una Ulme, kas uzkrājusi bagātu pieredzi Latvijas televīzijas un drukāto mediju žurnālistikā, kā arī darbojusies kā sabiedrisko attiecību konsultante politikā, sniedzot atbalstu valdības un partiju pārstāvjiem. Una ir Priekuļu vidusskolas absolvente, kas ieguvusi bakalaura grādu psiholoģijā RPIVA un studējusi politikas zinātni LU, kā arī apguvusi īpašas prasmes Baltijas mediju centrā Dānijā. Una pasniedz mediju treniņus dažādiem uzņēmumiem.

 

Ar jauniešiem tiksies arī pastkaršu kompānijas Baddog direktors Aldis Bokmelders, kura specializācija ir netradicionālā reklāma un jaunie mediji. Viņš ir arī radošās studijas Peldošā darbnīca īpašnieks, kas kļuvusi par atšķirīgu un neikdienišķu saviesīgo pasākumu vietu Rīgā, Andrejsalā. Aldis apguvis dizaina studijas Rēzeknes Lietišķās mākslas koledžā un Rēzeknes Komercskolā. Bakalaura grāds biznesa vadībā iegūts tepat Latvijā LU, bet maģistra grāds - Stokholmas Universitātē Zviedrijā.

 

Radošo profesiju darba ikdienu labi pazīst arī VVD Mārketinga komunikācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Dika-Bokmeldere, kas uzkrājusi ilggadēju pieredzi mārketingā, sabiedriskajās attiecībās un pasākumu producēšanā. Sanita ir strādājusi laikrakstos, radio un televīzijā, uzkrājot pieredzi žurnalistikā. Viņas ikdiena ir saistīta ar marketingu, pasākumu producēšanu un sabiedriskajām attiecībām. Sanita ir Cēsu 1.vidusskolas absolvente, kas ieguvusi RPIVA sociālo zinātņu bakalauru psiholoģijā ar specializāciju organizāciju psiholoģijā un studējusi arī  LU Filoloģijas fakultātē.

 

Piemēri no dzīves un noderīgi padomi

 

Tā būs jau ceturtā diskusija 10.-12.klašu jauniešiem projekta Vienas profesijas dažādās sejas ietvaros, kura laikā Cēsu un tuvāko novadu skolu jauniešiem ir iespēja iepazīt, izvērtēt un padziļināti izprast populārāko profesiju iezīmes pirms turpmāko mācību un karjeras ceļa  izvēles. „Līdz šim projekta ietvaros notikušas jau trīs diskusijas ar populārāko profesiju pārstāvjiem, kuras kopā apmeklējuši vairāk nekā 200 jaunieši – no Nītaures līdz Valmierai,” stāsta projekta vadītāja un sarunu moderatore Ilze Žagare. „Kā liecina mūsu pieredze, jauniešiem īpaši interesē izaugsmes perspektīvas konkrētajā profesijā un atalgojuma jautājumi, kā arī studiju iespējas ārvalstīs un profesionāļu viedoklis par Latvijas augstskolām. Jaunieši ir īpaši ieinteresēti dažādos piemēros no darba ikdienas, kas bieži vien palīdz atspēkot dažādus priekšstatus un radīt skaidrāku priekšstatu par to, kas viņus sagaida pēc studiju beigšanas. Sarunas viesi neslēpj arī savas profesijas sarežģītās puses un norāda, kādiem mācību priekšmetiem jāpievērš lielāka uzmanība jau skolas laikā un ar ko jārēķinās augstskolā.”

 

Sarunu seriālu Vienas profesijas dažādās sejas organizē biedrība Cēsinieku klubs sadarbībā ar Cēsu novada Jauniešu domi. Līdz 2010.gada maijam paredzētas vēl divas diskusijas par iecienītākajām profesijām uzņēmējdarbībā un tās atbalsta funkcijās. Visas diskusijas tiek iemūžinātas arī video formātā, lai par sarunās gūtajām atziņām drīzumā varētu uzzināt arī plašāks jauniešu loks. Projektu finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv.

 

Par organizatoriem

 

Cēsinieku klubs ir domubiedru organizācija, kas apvieno esošos un bijušos cēsniekus – savas dzimtās pilsētas patriotus. Kluba biedri sanāk kopā, lai gūtu pozitīvas emocijas un uzturētu saikni ar Cēsīm, kā arī ģenerē un realizē radošus projektus, lai brīvprātīgi un pašaizliedzīgi palīdzētu Cēsīm kļūt par modernu, attīstītu un atpazīstamu pilsētu Latvijā un Eiropā. Cēsinieku kluba darbību atbalsta Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu mehānisma ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.

 

Cēsu novada Jauniešu dome ir skolu jaunatnes un tās pašpārvalžu konsultatīvā padome, kas veidota ar mērķi veicināt Cēsu novada jauniešu personīgo izaugsmi un līdzdalību sociālajās, politiskajās un kultūras norisēs Cēsu novada mērogā.

 

Projekta kontaktpersona:

Ilze Žagare

ilze.zagare@dabisks.lv

Tālrunis: 29486948

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv