Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 15.jūlijs   Vārda dienu svin: Egons, Egija, Egmonts, Henriks, Heinrihs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 3.marts  


Izstāde "Portugāle - cilvēces mantojums"

No 4.marta Cēsu 2.pamatskolā (Gaujas ielā 45) apskatāma izstāde „Portugāle – cilvēces mantojums”.
 
Izstāde tapusi Portugāles Vēstniecībai Rīgā un Kamoinša Portugāļu valodas un kultūras institūtam (Instituto Camões) sadarbojoties ar Cēsu pašvaldības aģentūras „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” Izstāžu namu. Izstādes „Portugāle – cilvēces mantojums” apmeklētājiem tiek piedāvāts iepazīties ar Portugāles vēsturiskajiem pieminekļiem un ainavām, un ainavām, kas ir neatņemama Portugāles vēstures sastāvdaļa un kas atbilduši Konvencijai par pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsargāšanu, ko izstrādājusi ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija UNESCO. Ar šo konvenciju noteikti kritēriji, pēc kuriem tika izvēlētas īpaši nozīmīgas vietas, lai tās iekļautu Pasaules mantojuma sarakstā, kurā tagad ir iekļauts vairāk kā 800 objektu.
 
Kopš savas dibināšanas 12.gs. līdz 15.gs. Portugāle pamatā bija īsta Eiropas valsts, bet sākoties lielajiem atklājumiem 15. un 16.gs., šī mazā zemīte uzdrošinājās doties meklēt piedzīvojumus, ceļojot „ūdeņos, kuros vēl neviens nebija ceļojis”, un tās ietekme izplatījās visā pasaulē.
 
Visa šī vēsture atspoguļojas arī dažādās kultūras izpausmēs, kas ir Portugāles kultūras mantojums ne tikai mūsdienu Portugāles teritorijā, bet arī daudzās citās zemēs, kur jūtama portugāļu kultūras ietekme. Īpaši jāatzīmē 21 objekts 14 valstīs, kas arī pieder pie UNESCO atzītā pasaules mantojuma.
 
Šodien, 21. gadsimtā, Portugālei, neskaitot dabas ainavas un aizvēstures laikmetu liecības, pieder bagāts un īpašs kultūrvēsturiskais mantojums, iemiesojot idejas, kam ir bijušas nozīmīgas sekas visas cilvēces vēsturē.

Izstāde apskatāma 
līdz 4.aprīlim.
 


Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv