Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 18.februāris   Vārda dienu svin: Kora, Kintija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 3.aprīlis  


100 dienas līdz Cēsu astoņsimtgadei

Cēsis                                                                                                     2006.gada.3.aprīlī

 

Informāciju sagatavoja Cēsu domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Velvele

 

100 dienas līdz Cēsu astoņsimtgadei

 

7.aprīlī aprit 100.diena pirms Cēsu 800 gadu svinībām, kas notiks šovasar no 13. līdz 16.jūlijam.

 

100 dienu pasākumi sākās jau 28.martā, kad UNESCO galvenajā mītnē Parīzē atklāja Cēsu prezentācijas izstādi, kas pilsētas kultūrvēsturiskajam mantojumam un nozīmīgajai jubilejai piešķir plašu starptautisku skanējumu. Izstādi tur varēs skatīt līdz 13.aprīlim.

 

5.aprīlī Izstāžu namā notiek Cēsu novada 31.mākslas izstādes atklāšana:

Cēsu Izstāžu namā 5. aprīlī plkst. 17.00 tiks atklāta Cēsu novada 31. mākslas izstāde. Tradicionāli ar darbiem tajā piedalās cēsnieki un novadnieki, starp kuriem ir gan profesionāli mākslinieki, gan autodidakti. Piedalīsies arī mākslinieki, kuri nav cēsnieki, bet kuri tradicionāli ir piedalījušies šajās izstādēs. Pēdējos gados ir izveidojusies tradīcija vienu izstādes daļu veltīt kādam vēsturiski nozīmīgam aspektam. Šogad tā atvēlēta Piebalgas mākslas muzeja kolekcijai, kurā atrodas arī mākslinieka novadnieka Jēkaba Strazdiņa darbi. Izstāde tiek veltīta arī Zosēnu pagasta bijušajam priekšsēdētājam Robertam Ruķim, kurš savas dzīves laikā ir ieguldījis lielu darbu, lai restaurētu Piebalgas muzeju un atjaunotu tā darbību.Savukārt Izstāžu nama jauniešu un bērnu zālē būs skatāma J.Rozentāļa Rīgas Mākslas vidusskolas jauno gleznotāju pašportretu izstāde „Monologi”. Viens no jaunajiem māksliniekiem ir arī cēsnieks Reinis Dzudzilo.

 

6. un 7.aprīlī Konference „QUA VADIS, CESIS”:

Gaidot Cēsu pilsētas 800 gadu jubileju, 6.-7. aprīlī Cēsu Izstāžu namā notiks starptautiskā zinātniskā konference „Quo vadis, Cēsis? Vēsture un mūsdienu nosacījumi pilsētas attīstībai”. Dažādu nozaru pārstāvji runās par pilsētas attīstību un iespējām nākotnē. Konferenci atklās Latvijas Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Māris Kučinskis un Kultūras ministre Helēna Demakova. Ar ievadreferātu par pilsētas ekonomisko attīstību un tūrisma nozares lomu uzstāsies Cēsu pilsētas mērs Gints Šķenders. Konferences pirmā diena būs veltīta Cēsu pilsētas kultūrvēsturiskajiem aspektiem, ietverot tēmas: Cēsu pilsēta no pirmsākumiem līdz mūsdienām, Cēsu viduslaiku pils, Cēsis kā viduslaiku valdnieku rezidence, Cēsis un Livonija, dalība Hanzas savienībā un citas tēmas, par kurām runās Cēsu pilsētas vēsturnieki, lektori no Latvijas, Igaunijas un Vācijas. Pirmās dienas noslēgumā Cēsu Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta izstāde „Cēsis – ceļotāju Apsolītā zeme”. Konferences otrā diena būs veltīta Cēsu pilsētas attīstības potenciālam: vēsturei, videi, resursiem. Tiks apspriestas tēmas: Cēsu pilsēta 14. – 18. gadsimtā, Cēsis Latvijā, Eiropā un pasaulē, pilsētas tēls un tūrisma attīstības iespējas. Ar savu pieredzi pilsētas atpazīstamības veicināšanā iepazīstinās pārstāvji no Rakveres pilsētas domes Igaunijā un Esterjetlandes lēnes Zviedrijā. Konferences noslēgumā paredzēta Cēsu pilsētas domes projekta “Ielūdzam virtuālajās Cēsīs” prezentācija. Konferenci organizē Cēsu pašvaldības aģentūra „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” un Cēsu pilsētas dome. Konferences mērķis ir, uzsverot pilsētas unikalitāti kultūrvēsturiskajā aspektā, dot ieguldījumu pozitīva pilsētas tēla veidošanā, lai padarītu pilsētu vienlīdz pievilcīgu pilsētas iedzīvotājiem, tūristiem un potenciālajiem investoriem.Detalizēta konferences programma un dalībnieku pieteikuma veidlapa pieejama Vidzemes Vēstures un tūrisma centra mājas lapā www.vvtc.cesis.lv

 

 

6.aprīlī „Cēsis – ceļotāju Apsolītā zeme” – jauna izstāde Cēsu muzejā:

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā 6. aprīlī plkst. 18.00  tiks atklāta izstāde „Cēsis - ceļotāju Apsolītā zeme”. Izstāde būs apliecinājums tam, ka Cēsu pilsēta jau kopš seniem laikiem ir bijusi tūristu iecienīts ceļojuma galamērķis. Muzeja apmeklētāji varēs iepazīties ar plašu tūrisma literatūras klāstu, galvenokārt, ar Cēsu un apkārtnes ceļvežiem, kas atspoguļo pilsētu dažādos laika posmos un parāda, kā tūrisma literatūra ir attīstījusies no sendienām līdz mūsdienām. Izstādē būs aplūkojami arī dažādi priekšmeti, kas raksturo ceļošanas un tūrisma vēsturi Cēsīs un apkārtnē. Viens no interesantākajiem izstādē eksponētajiem priekšmetiem ir 19.gs. izgudrotais stereoskops – ierīce, kas, ļauj aplūkojot vienlaicīgi divas fotokartiņas un iegūt stereoattēlu. Interesants atradums ir arī 1884. gadā izdotā pase ceļojumiem uz ārzemēm – viena pase, kas izdota uz divu cilvēku vārdiem - brāļiem Matīsam un Reinim Kaudzītēm. Izstādē varēs arī apskatīt, kādi savulaik ir bijuši Cēsu pilsētas suvenīri. Izstādes mērķis ir parādīt, ar ko Cēsis piesaistīja un joprojām piesaista ceļotāju un tūristu uzmanību. Izstādes autori ir Cēsu muzeja speciālisti Dace Cepurīte un Tālis Pumpuriņš, mākslinieks - Raitis Jelēvičs. Izstāde tiks atklāta starptautiskās zinātniskās konferences „Quo vadis, Cēsis? Vēsture un mūsdienu nosacījumi pilsētas attīstībai” norises laikā. Jau ziņots, ka Cēsu 800 gadu jubilejai veltītā konference notiks 6. un 7. aprīlī Cēsu Izstāžu namā. Vēstures profesori un dažādu nozaru speciālisti no Latvijas, Zviedrijas, Vācijas un Igaunijas lasīs referātus par Cēsu pilsētas attīstību no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām. Konferences pirmā diena būs veltīta pilsētas kultūrvēsturiskajiem aspektiem, otrā diena - pilsētas attīstības potenciālam: vēsturei, videi, resursiem (detalizēta programma pieejama www.vvtc.cesis.lv).  Konference un izstāde būs apliecinājums tam, ka vēstures mantojums nav tikai pagātnes spogulis, bet arī logs uz nākotni.  Konference un izstāde tiek organizēta Phare projekta „Senatne mūsdienās - māksla, vēsture un tūrisms” ietvaros.

 

7.aprīlī Cēsu dome un Cēsu 800 gadu sadarbības partneris VAS „Latvijas pasts” rīko akciju:

13.00

Pulcējoties Cēsu vēstures un mākslas muzeja Velvju zālē, Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un Latvijas pasta ģenerāldirektors Gints Škodovs svinīgi pasludinās atlikušās 100 dienas līdz lielajai jubilejai.

  • Noslēgums loterijai „Vēstījums draugam”  

200 dienās līdz 800 gadei Cēsu pilsētas dome ar Latvijas pasta un Preses nama atbalstu izdeva atklātņu komplektu vēstījums draugam. Tā idejiskais mērķis bija dot iespēju iedzīvotājiem jau uz speciāli izveidotām pastkartēm sūtīt saviem draugiem radiem un paziņām  aicinājumu ciemos uz Cēsu astoņsimtgadi. Kā mudinājums sūtīšanai bija izsludinātā loterija, kurš nosūtīs visvairāk atklātnes saņems balvu – ceļojumu divām personām.

  • Pastmarku komplekta izlaišana un pirmās dienas zīmogošana

Šajā dienā (7.aprīlī) Latvijas pasts nāk ar savu dāvinājumu pilsētai pastmarku komplektu – četrām pastmarku uz kurām attēloti atpazīstamākie Cēsu kultūrvēsturiskie objekti – Jaunā pils, Viduslaiku pils, Sv. Jāņa baznīca un piemineklis „No zobena saule lēca”.

  • Ar pasta balodi Cēsis sūta vēstījumu par svētkiem Valsts prezidentei

Ņemot vērā, ka Cēsis iziet savas astoņsimtgades finiša taisnē, tieši 100 dienās pirms svētkiem ielūgums tiks nosūtīts arī Valsts prezidentei Vairai Vīķei Freibergai. Pastnieks šoreiz būs īpašs – tas būs īsts pasta balodis. Balodi svarīgajam uzdevumam sameklējis ir Latvijas pasts un to gaisā palaidīs pats Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders. Iecerēts, ka balodis jau plkst. 17.00 uzticēto vēstījumu nogādās Prezidentes kancelejā.

 

17.00 Jauno izpildītāju konkurss „Jaunās zvaigznes” Kultūras centrā.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Jana Velvele

Cēsu domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Cēsu pilsētas domes

sabiedrisko attiecību nodaļa

tālr: 4121677; fakss: 4124571

jana.velvele@dome.cesis.lv

www.cesis.lv Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv