Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 3.aprīlis  


Cēsis pret kūlas dedzināšanu

Līdz ar pavasara atnākšanu rudenī nenokoptajās teritorijās atkal ir sākuši darboties kūlas dedzinātāji. Tāpēc Cēsu pašvaldības policija, kā katru gadu, patrulējot pilsētā pievērsīs pastiprinātu uzmanību tām teritorijām, kurās iespējama kūlas dedzināšana.

 

Lai vienotos par efektīvu kontroli un novērstu kūlas dedzināšanu Cēsu pilsētā, Cēsu pilsētas domes vadība un pašvaldības policijas pārstāvji tikās ar VUGD Cēsu brigādes un Cēsu Valsts policijas pārvaldes pārstāvjiem.

 

„Kūlas un pērnās zāles dedzinātāju skaits ar katru gadu, diemžēl pieaug. Par to, cik lielu postu nodara kūlas dedzināšana, televīzija, radio un avīzes atgādina ik dienas. Tomēr līdz iedzīvotāju apziņai šī ziņa ne vienmēr nonāk. Tāpēc, kā katru gadu, pilsētai nāksies cīnīties ar šo problēmu,” atzīst Cēsu pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Mihaļovs.

 

Lai nodrošinātu efektīvu reakciju uz kūlas dedzināšanas gadījumiem, VUGD Cēsu brigāde pašvaldības policijas patruļdienestam piešķīra ūdens ugunsdzēšamo aparātu, ar kuru iespējams ātri apdzēst nelielu uguns skartu teritoriju. Tādejādi pašvaldības policisti pašu spēkiem varēs apdzēst aizdedzinātu kūlu, un iespējams pat iztikt bez ugunsdzēsēju palīdzības.

 

Cēsu Pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis atgādina, ka par kūlas dedzināšanu vainīgajam draud administratīvais naudas sods - fiziskām personām līdz piecsimt latiem vai piemēro administratīvo arestu līdz piecpadsmit diennaktīm, bet juridiskajām personām - līdz tūkstoš latiem. Turklāt vainīgajam jāsedz gan kūlas dedzināšanas rezultātā izraisītā ugunsgrēka dzēšanas izdevumi, gan dabai nodarītie zaudējumi.

 

„Nereti kūlas ugunsgrēka dzēšana ir sarežģīts un fiziski smags darbs. Patruļa, kas dzēš šādu ugunsgrēku, nevar vienlaicīgi piedalīties cita, iespējams, daudz bīstamāka pārkāpuma novēršanā,” atzīmē V.Sviķis.

 

Ugunsdrošības noteikumi nosaka, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. Tāpat arī tie nosaka, ka objekta teritoriju sistemātiski jāattīra no degtspējīgiem atkritumiem, bet ap ēkām 10 metrus platu joslu jāattīra no sausās zāles un nenovākto kultūraugu atliekām. Noteikumi nosaka, ka zemes īpašnieks (vadītājs) veic nepieciešamos pasākumus, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana.

Arī Cēsu pilsētas saistošie noteikumi „Par Cēsu pilsētas dabas un kultūrvēsturiskā parka aizsardzību un uzturēšanu” aizliedz dedzināt sauso zāli, paredzot par to administratīvo sodu likumā noteiktā kārtībā.

 

Jāatgādina, ka katrs zemes īpašnieks vai lietotājs ir atbildīgs par savā īpašumā notiekošo, arī tad, ja normatīvo aktu pārkāpumu viņa īpašumā ir izdarījis kāds cits. Tāpēc īpašniekiem pašiem vajadzētu pievērst lielāku uzmanību sava īpašuma uzraudzībai, lai citu personu dēļ nerastos kaitējums jums un jūsu īpašumam.

 

Foto: Māris Buholcs

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv