Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 3.aprīlis  


Deju skatē Cēsu kolektīvi iegūst I pakāpes diplomus

Svētdien, 1.aprīlī CATA Kultūras namā norisinājās Cēsu deju apriņķa XV Deju svētku deju lieluzveduma TĒVU LAIPAS repertuāra pārbaudes skate, kurā tikās 29 deju kolektīvi no Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Cēsu, Amatas novadiem.

Cēsu novadu pārstāvēja: Cēsu Kultūras centra deju kolektīvi „Raitais solis”(vadītājs A.Kozaks) jauniešu un vidējās paaudzes sastāvs, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Saulgrieži”(vadītāja R.Paulsone), senioru deju kolektīvs „Dzirnas”(vadītāja R.Paulsone), Vaives pagasta deju kolektīvs „Vaive” (vadītāja Solvita Krastiņa) un Cēsu Valsts ģimnāzijas deju kolektīvs „Kande”(vadītājs A.Kozaks). Visi Cēsu Kultūras centra deju kolektīvi savā līmeņa grupā ieguva I pakāpes diplomus un augstus vērtējumus. 

P/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” direktors Juris Markovs atzīmē, ka deju skates ir nopietns izaicinājums kolektīviem, jo nākas izvērtēt sevi, savu profesionalitāti. „Atrados skatītāju rindās, un ar interesi vēroju kā Cēsu Kultūras centra kolektīvi izskatījās uz pārējo dejotāju fona. Dejotāji atkāroti parādīja, ka ar dejas meistarību var būt labāko rindās! Šobrīd tiek aktualizēts jautājums par jaunu tērpu iegādi, jo kā zināms, skates vērtēšanā nozīmē bija arī kolektīva vizuālajam, skatuviskajam tēlam,” atzīst Juris Markovs.

 

„Mūsu deju kolektīvi ir lieli malači,” atzinīgi vērtē dejotāju sniegumu Cēsu Kultūras centra vadītāja Laimdota Lapiņa. „Man kā skatītājam, bija prieks vērot, ar kādu aizrautību, centību un precizitāti tiek izdejots šā gada repertuārs. Vērojot skati, jau pirms rezultātu paziņošanas bija sajūta – mūsējie iegūs 1.pakāpes! Un tā arī bija! Liels prieks un lepnums par sasniegumiem, kuri gūti grūtā un pašaizliedzīgā darbā. Gribu teikt paldies ikvienam kolektīvu dalībniekiem par izturību, iekšējo apņēmību, lojalitāti kolektīvam un ieguldīto darbu,” saka Laimdota Lapiņa un uzsver, ka kolektīvu vadītāji Andis Kozaks, Ruta Paulsone, repetitore Sandra Jonaite ar šiem rezultātiem ir vēlreiz apliecinājuši savu profesionalitāti un spēju sagatavot, motivēt dejotājus šāda veida pārbaudījumiem.

 

Tautas deju ansambļa „Raitais solis” jauniešiem šī bija pirmā skate jaundibinātajā sastāvā. Tā kā kolektīvā dejotāji pārsvarā ir vidusskolēni, tad, kā atzīst ansambļa repetitore Sandra Jonaite, jaunieši pieteikuši sevi spēcīgi un pārliecinoši. „Izdarījām visu, kas bija mūsu spēkos! Gatavojoties skatei mums bija uzstādījums un jautājums-vai varam būt B1 grupā? Skates rezultāti un žūrijas vērtējums ir apstiprinājums, ka varam,” secina Sandra Jonaite.

 

Jāatzīmē, ka deju kolektīvi tika vērtēti ļoti stingri pēc pieciem kritērijiem: dejas horeogrāfiskā teksta precizitāte, dejas mākslinieciskais izpildījums un rakstura atklāsme, izpildījuma muzikalitāte, tautas tērpa valkāšanas kultūra, skatuves kultūra un kolektīva kopiespaids. Skates dienā aizkulisēs bija vērojams gan satraukums, gan prieks par izdarīto darbu. Kolektīvi draudzīgi juta līdzi viens otram, atbalstīja savus kolektīvus, juta līdzi kaimiņu kolektīviem. Kopumā Vidzemes deju apriņķa kolektīvu sniegums no žūrijas viedokļa tika vērtēts kā labs. „Dejotāji tāpat kā Rīga, nekad nav gatavi,” par dejotājiem saka viena no žūrijas komisijas pārstāvēm Ingrīda Edīte Saulīte.

 

Cēsu novada deju kolektīvu rezultāti:

Cēsu Kultūras centra deju kolektīvs "Raitais solis", B1 grupa ( jauniešu kolektīvs) 42,11 punkti

Cēsu Valsts ģimnāzijas deju kolektīvs "Kande", B2 grupa (jauniešu kolektīvs) 45,22 punkti

Cēsu Kultūras centra deju kolektīvs "Raitais solis", D grupa ( vidējās paaudzes kolektīvs) 42,11 punkti

Cēsu Kultūras centra deju kolektīvs „Saulgrieži”, D grupa (vidējās paaudzes kolektīvs) 40,11 punkti

Cēsu Kultūras centra deju kolektīvs „Dzirnas”, F grupa (senioru kolektīvs) 42,89 punkti

Vaives pagasta deju kolektīvs „Vaive”, E grupa (vidējās paaudzes kolektīvs) 40,33 punkti.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv