Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 3.aprīlis  


Notikusi svinīgā patruļkuģa „ Cēsis” pieņemšanas ceremonija

 Pirmdien 2.aprīlī Liepājā, pūšot spēcīgam, stindzinošam vējam, notika svinīgā patruļkuģa „ Cēsis” pieņemšanas ceremonija. Akciju sabiedrības „ Rīgas kuģu būvētava” valdes priekšsēdētājs Vasilijs Meļņiks nodeva kuģi Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku rīcībā.

   Latvijas Aizsardzības ministrs Artis Pabriks savā uzrunā atzīmēja, ka jauno patruļkuģu izgatavošana apliecina, ka bruņotie spēki var veiksmīgi sadarbojoties ar vietējiem uzņēmējiem un dot nozīmīgu pienesumu Latvijas ekonomikai. Pirmie divi patruļkuģi „Skrunda”  un „ Cēsis” ir būvēti Vācijā, bet trešais „ Viesīte”, pēc vācu tehnoloģijas, uzbūvēts Rīgas kuģu būvētavā un jau drīz tiks svinīgi nolaists ūdenī. Kopumā Aizsardzības ministrija ir pasūtījusi piecus patruļkuģus.

  Latvijas Jūras spēku komandieris Rimants Štrimaitis uzsvēra, ka kuģa vārda izvēli noteica svarīgi vēsturiski notikumi – Cēsu kaujas. Savukārt kuģa krustmāte Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāja  Dace Tabūne pauda apņemšanos stāstīt kuģa komandas puišiem, par Latvijas kuģniecības un Cēsu vēsturi. Viņas vēlējums komandai – „ Lai jūra ir mierīga, bet, kad jūra ir bangaina, lai jūsu prāts ir mierīgs.” Tika nolasīta pavēle „ Par kuģa „ Cēsis” krustmāti” un D. Tabūne iekļauta kuģa komandas sastāvā.

   „ Cēsis” komandieris Aleksejs Jevstigņejevs svinīgi nodeva komandas matrožiem kuģa karogu, kas tika iesvētīts un pacelts mastā. Kuģa komandu sveica Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, pasniedzot cēsnieku dāvanu, kafijas servīzi, kas rotāta ar  J.V.Bārta gleznas - Cēsis ap 1810.gadu, reprodukciju un pilsētas karogu.

  Kā jau esam informējuši, pagājušā gada novembrī patruļkuģis „ Cēsis” tika svinīgi nolaists ūdenī Vācijas kuģu būvētavā „ Abeking&Rasmussen”. Tagad tas ir pabeigts un nodots Latvijas Jūras spēku rīcībā. Kuģim ir oriģināla konstrukcija un tas izskatās kā katamarāns, kas balstā uz diviem pontoniem. Šāda konstrukcija nodrošina kuģim stabilitāti un spēju pildīt uzdevumus arī ļoti nelabvēlīgos laika apstākļos, kad jūrā ir augsti viļņi.

  Patruļkuģa „ Cēsis” komanda mūsu pilsētā ieradīsies 21.aprīlī, lai kopā ar cēsniekiem piedalītos Lielajā talkā.

Attēlos: Patruļkuģa „Cēsis” krustmāte Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāja Dace Tabūne, vējainajā 2.aprīlī, uzrunā kuģa pieņemšanas ceremonijas dalībniekus.

 Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders pasniedz cēsnieku dāvanu kuģa „ Cēsis”  komandierim Aleksejam Jevstigņejevam.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv