Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 3.maijs  


Mātes dienā aicina svinēt svētkus Cēsu Pils dārzā

Svētdien, 8.maijā Latvijā tiks svinēta Mātes diena, kas parasti tiek svinēta maija otrajā svētdienā. Cēsīs uz Mātes dienas svētkiem ģimenes aicinātas pulcēties Jaunās pils dārzā no plkst.12:00, kur būs muzikāla leļļu izrāde bērniem, rotaļas, radošās darbnīcas un dziedošajiem iespēja sniegt muzikālu sveicienu – karaokes versijā.

 

Cēsu Pils dārzā viesosies Liepājas ceļojošais leļļu teātris "Maska" ar muzikālu leļļu izrāde bērniem "Draudzēsimies", bet pēc izrādes - rotaļas ar rūķi Šostiku Bostiku. Neizpaliks arī tradicionālās radošās darbnīcas, kurās ikviens varēs izgatavot dāvanu savai māmiņai. Tie, kas vēlēsies sniegt muzikālu pārsteigumu, aicināti piedalīties bērnu karaoke dziedāšanas maratonā.

 

Cēsu Pils kompleksa dāvana ģimenēm svētku dienā 50% atlaide ieejas biļetei! Par vienu ieejas biļeti varēs apmeklēt gan svētku dienas pasākumus Pils dārzā, gan izstaigāt Viduslaiku pili, apskatīt Cēsu Vēstures un mākslas muzeja un Izstāžu nama izstādes.

 

Ieejas maksa: Ls 1, - ; Ls 0,50 –

 

 

* Mātes dienas tradīciju pirmsākumi ietiecas 16. - 17. gs. Anglijā, kad dienā, kas tika dēvēta par Mātes dienu, bērni centās atgriezties vecāku mājās un sveikt māti. Šajā dienā ticīgie devās uz draudzes baznīcu, lai pateiktos Dievam. Šos svētkus svinēja nelielā ģimenes lokā. Tai pat laikā ir vēstures liecības, kas rāda, ka jau senajiem grieķiem bija tradicionāli pavasara svētki, kas bija veltīti māšu aizgādnei, dievietei Rejai, bet senajā Romā martā tika rīkotas svinīgas ceremonijas par godu dievietei Kibelei, māšu aizgādnei.

Viduslaiku Anglijā Lielā gavēņa laikā baznīcas svinēja Mātes svētdienu. Mācekļi un kalpotāji šo dienu pavadīja mājās nestrādājot un pasniedza savām mātēm nelielas dāvaniņas vai "mātes kūku".

Sākot ar 1921. gadu, Latvijas presē tiek publicēti raksti par Mātes dienu norisi ārzemēs. Šo dienu Latvijā sāka svinēt 1922. gadā un to rīkoja draudzes un biedrības. Ar 1934. gadu arī mūsu zemē Mātes dienu svin maija otrajā svētdienā, kad māti piemin un godā arī citās valstīs.

1938. gadā pēc prezidenta Kārļa Ulmaņa ierosinājuma Mātes dienu sāk dēvēt par Ģimenes dienu, uzsverot mātes lielo lomu ģimenes veidošanā. Toreiz pirmās Latvijas Republikas laikā šos svētkus saistīja ar ļoti plašiem sabiedriskiem pasākumiem: notika svinīgi sarīkojumi Nacionālajā teātrī ar Valsts prezidenta piedalīšanos, bērnu rīti un lekcijas radio, labdarības akcijas, ziedojumu vākšana. (izmantoti materiāli no interneta vietnes www.calis.lv )

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636; 28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv