Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 3.maijs  


Cēsīs palielināts nedēļas nogalēs dežūrējošo policijas ekipāžu skaits

Līdz ar pavasari aktivizējusies nakts dzīve Cēsu izklaides vietās. Diemžēl nakts izklaidēm piemīt tādas blaknes kā alkohola lietošana un agresīvi konflikti. Viena nedēļas nogale bija drūma, notika divi kautiņi un vienā no tiem, cietušajam tika nodarīti smagi miesas bojājumi.

  Lai vienotos par to, kas darāms, lai šādi incidenti nenotiktu, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders tikās ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa priekšnieku Jāni Gobu un Cēsu novada pašvaldības policijas priekšnieku Valdi Sviķi. Kā pastāstīja J. Goba kopumā situācija Cēsīs un bijušā Cēsu rajona teritorijā nav draudīga. Pēdējos trīs gados stabili samazinās smago noziegumu, laupīšanu, automašīnu zādzību skaits. Par nežēlīgo kautiņu, kurā cietušajam ar domkratu  tika pārsista galva, ierosināts kriminālprocess, iesaistītās personas noskaidrotas. Lai arī vainīgais ir aizbēdzis un, iespējams, nav Latvijā, ir izsludināta starptautiska meklēšana. Notikuma izmeklēšanas gaita ir pastāvīgā J. Gobas kontrolē.

  Lai mazinātu šādu konfliktu iespējamību, ir nolemts pastiprināt drošības kontroli Cēsīs nedēļas nogalēs. Turpmāk ceturtdienās, piektdienās, sestdienās un svētdienās pilsētā dežūrēs trīs apvienotās pašvaldības un valsts policijas darbinieku ekipāžas, īpašu uzmanību pievēršot izklaides vietām. Tiks izdarīts viss, lai cilvēki Cēsīs varētu justies droši.

  J. Goba un V. Sviķis tikās arī ar Cēsu novada pašvaldības Tautsaimniecības komitejas deputātiem. Policijas darbinieki atzina, ka nežēlīgais kautiņš guvis plašu publicitāti, kas rada iespaidu, ka situācija Cēsīs ir draudīga.  To pastiprina interneta portālā „Kasjauns” ievietotā pagājušajā vasarā uzfilmēta kautiņa epizode ar apgalvojumu, ka tas noticis šogad. Taču pašvaldības un valsts policijas darbiniekiem, strādājot apvienotiem spēkiem, izdosies panākt, lai negatīvisma vilnis noplaktu. Deputāti un policijas darbinieki vienojās, ka jāaicina uz sarunu arī klubu un spēļu zāļu īpašnieki, lai vienotos par kopīgiem drošības pasākumiem.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv