Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 3.maijs  


Cēsīs sertificēti vienaudžu izglītotāji – iespēja skolām pieteikties uz nodarbībām

Cēsu aktīvie jaunieši piedalās biedrības Papardes Zieds realizētajā projektā „3D: Domā! Dari! Dzīvo!”, kuru finansē Šveices Konfederācija no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai.

Viena no projekta aktivitātēm bija apmācības jauniešiem par to, kā runāt ar citiem jauniešiem par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem.

Š.g. 27.aprīlī pieciem Cēsu jauniešiem svinīgi tika pasniegts sertifikāts par vienaudžu apmācību iziešanu, kas viņiem dod iespēju vadīt nodarbības saviem vienaudžiem. Apmācību laikā jaunieši ir arī ieguvuši prasmes vadīt grupu, veidot diskusijas un izmantot interaktīvas metodes.

Vienaudžu veselības izglītība ir process, kura laikā izglītoti un motivēti jaunieši veic dažādas izglītojošas aktivitātes savu vienaudžu vidū ar mērķi attīstīt zināšanas, attieksmes, iemaņas, kas palīdzētu viņiem uzņemties atbildību un aizsargāt savu veselību.

Vienaudžu izglītībā izmantotās metodes var būt labs atbalsts jebkura skolotāja darbā, īpaši spurainajā pusaudžu vecumā. Pusaudzis vieglāk uztver informāciju no sava vienaudža, jo viņa pieredzi ir vieglāk attiecināt uz sevi.

Pieteikties uz nodarbībām var zvanot : 28858141 jaunatnes lietu speciālistei Ivetai Jermolājevai. Nodarbības var notikt gan skolā, gan arī pie mums Veselības centra telpās Rīgas ielā 23.

Vienaudžu izglītotāji palīdz apgūt šādas jauniešiem aktuālas tēmas:

 pubertāte,

 savstarpējās attiecības,

 seksualitāte,

 kontracepcija,

 grūtniecība/ dzemdības,

 aborts,

 HIV/AIDS,

 STI

 atkarību izraisošās vielas.

Nodarbības ir bezmaksas!

 

Informāciju sagatavoja:

Cēsu bērnu un jauniešu centra 
jaunatnes lietu speciāliste

Iveta Jermolājeva

iveta.jermolajeva@dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv