Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 3.jūnijs  


Ķīnas vēstnieks rosina sadarbību ar Cēsīm

 

 

2.jūnijā Ķīnas Tautas Republikas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Čens Vendzju (V.E.Cheng Wenju) tikās ar Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Rozenbergu, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas kultūras un citās jomās.

 

Vēstnieka kungs Cēsis apmeklēja jau ceturto reizi, bet šī bija pirmā oficiālā vēstnieka vizīte pie novada pašvaldības vadības. 2009.gada oktobrī, LR Ārlietu ministrijas rīkotajā ārvalstu vēstnieku izbraukuma vizītē Cēsīs Čens Vendzju kopā ar vēl 20 valstu pārstāvjiem apskatīja Cēsu pilsētu un pils kompleksu, kā arī apmeklēja Cēsu 2.pamatskolu, NBS Instruktoru skolu un kokapstrādes uzņēmumu „Staļi”. Vēstnieks Cēsis ir apmeklējis arī privātā kārtā.

 

Sarunā ar Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Rozenbergu un Cēsu Kultūras un Tūrisma centra direktori Jolantu Sausiņu Čens Vendzju pastāstīja par savu darbību Latvijā un aicināja Cēsu pašvaldību uz sadarbību. Kā vienu no sadarbības formām Jolanta Sausiņa piedāvāja Ķīnas mākslas iespējamo iekļaušanu Cēsu Mākslas festivāla programmā.

 

Jānis Rozenbergs vēstnieku informēja par uzņēmējdarbību pilsētā un realizētajiem projektiem un veiktajām investīcijām Cēsu novadā izglītības, sociālajā, kultūras un komunālās saimniecības jomās.

 

Vizītes turpinājumā Ķīnas vēstnieks Čens Vendzju Cēsu Izstāžu namā atklāja Ķīnas tradicionālās batikas mākslas izstādi „Zilā nostaļģija”, kas atklāj Ķīnas kultūras bagātības, īpaši izceļot Yunnan provinces Bai etniskās grupas bandhnu veidošanas mākslu. Savā uzrunā vēstnieks izteica sajūsmu par Cēsu pilsētu kā vienu no skaistākajām Latvijas pilsētām, kurai ir bagāta vēsture un daba. Čena Vendzju kungs pateicās par iespēju parādīt Ķīnas tradicionālo mākslu tieši Cēsīs, izteica atzinību par interesanti un netradicionāli iekārtoto izstādi un uzsvēra, ka šī izstāde ir labs sākums Ķīnas vēstniecības sadarbībai ar Cēsīm. 

Vizītes noslēgumā Ķīnas vēstniecības darbinieki apmeklēja Cēsu viduslaiku pili, Sv.Jāņa baznīcu un vēroja latviešu aušanas mākslu darbnīcā „Vēverīšas”. 
          
        Izstādes laikā paredzēti kino seansi un lekcijas par ķīniešu virtuvi.

 

Attēlā J.Rozenbergs (no labās) Čenam Vendzju dāvā "Vinnis" medu.

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

Tālrunis 64121677; 26469249

Ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

Twitter: cesis_lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv