Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 3.jūnijs  


Cēsīs uzzied laukumi un robežas

 

 

Kopš maija beigām Cēsis rotā gaisa dārzi un strūklakas un par Cēsīm kā tradicionālo ziedu pilsētu liecina ziedošās robežzīmes.

 

          Kā katru gadu Vienības laukumā un vecpilsētā ir uzstādītas ziedu piramīdas, bet Rožu laukumā un citur pilsētā cēsniekus un viesus priecē gaisa dārzi. Turpinot 2008.gadā uzsākto tradīciju, ir uzziedējušas arī pilsētas robežzīmes, pie kurām ir izvietotas ziedu kastes.

 

          Jau kopš 15.maija, kad tika atklāta tūrisma sezona, Cēsīs Maija parka dīķī un Rožu laukumā darbojas strūklakas, kas īpaši košas ir diennakts tumšajā laikā. Rožu laukuma sausā strūklaka ir kļuvusi par bērnu iecienītu rotaļu un veldzēšanās vietu, kur siltajās pavasara un vasaras dienās nerimst bērnu sajūsmas saucieni un čalas. Rožu laukums kļuvis arī par iecienītu ģimeņu atpūtas vietu, kur ir ērti piekļūt un baudīt vecpilsētas burvīgumu.

          Jau informēts, ka pērnā gada 28.maijā Cēsīs, Rožu laukumā tika atklāta lielākā sausā strūklaka Latvijā. Strūklakai ir 13 strūklas un tā tiek dēvēta par sauso tāpēc, ka tai nav ūdens tilpnes. Strūklaka darbojas no rīta līdz pusnaktij un vakara stundās tā tiek izgaismota dažādās krāsās. Tai tiek lietotas vairākas ūdens padeves programmas, veidojot savdabīgu ūdens un gaismu spēli.

          Bērnu drošībai lūdzam vecākus vērst uzmanību uz to, ka strūklakas ūdenim tiek pievienots speciāls līdzeklis, kas novērš sprauslu aizkaļķošanos, tāpēc ūdeni nav ieteicams lietot uzturā.

 

          Par Cēsu zaļo rotu jau vairākus gadus rūpējas zemnieku saimniecība „Kliģeni”, nodrošinot pilsētas parku un zaļās zonas uzkopšanu.

          Lai veicinātu Cēsu pilsētas un Vaives pagasta sakopšanu, novadā kopš 1.jūnija notiek labāko sētnieku konkurss, un iedzīvotāji tiek aicināti pieteikt kandidātus Cēsu novada pašvaldībā pa tālruni 6412222377 vai  64161800.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

Tālrunis 64121677; 26469249

Ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

Twitter: cesis_lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv