Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 3.augusts  


No 13.augusta vēsturiskās filmas Cēsu viduslaiku pilī

 

 No 13. līdz 15.augustam Cēsu viduslaiku pilī norisināsies vēsturisko filmu skate „Castellum et Picturaes Mobiles”.

 

Vēsturisko filmu skate Cēsu viduslaiku pilī būs līdz šim Latvijā un citur Austrumeiropā nebijis mēģinājums piedāvāt skatītājam pārdomātu vēsturisko filmu programmu dzīvā, vēsturiskā vidē, kuru papildinās atsauces uz vēsturi, kā arī kino profesionāļu un vēsturnieku debates par kino un vēstures kopsakarībām.

 

Šī skate būs veltīta viduslaiku vēsturei. Trīs dienās tiks izrādītas desmit filmas:

„Bišu ieleja” (Čehoslovākija, 1968); „Kelsas noslēpums” (Francija, Beļģija, Īrija, 2009); „Martina Gēra Atgriešanās (Francija, 1982); „Ivans Bargais”(PSRS, 1944); „Cars” (Krievija, 2009); „Ronja-laupītāja meita (Zviedrija, 1984); „Dzelzs roka”(Polija, 1989); „Pēddzinis”(Norvēģija, 1987); „Zobena ēnā” (Latvijas PSR, 1976); „Raganas” (Dānija, Zviedrija, 1922).

 

Filmas tik rādītas divās Cēsu viduslaiku pils Rietumu torņa zālēs un iestājoties vakara krēslai, brīvā dabā uz lielā ekrāna Cēsu pils dārzā. Kino demonstrējumi kultūrvēsturiskā vidē ir īpašs notikums ikvienam skatītājam, jo tā netieši papildina piedāvāto kino programmu, kļūstot par savdabīgu pievienoto vērtību un rosinot kino mākslas cienītājos pastarpinātas emocijas. Cēsu viduslaiku pils unikalitāte un kultūrvēsturiskā nozīmība ļauj to uztvert ne tikai kā romantisku fonu kvalitatīvam kino, tā piedāvā krietni vairāk, proti, pili kā dzīvu vēstures liecinieku, kas spēj uzrunāt ar spilgtiem, aizraujošiem, patiesiem un uzmundrinošiem stāstiem par mūsu pagātni. Savukārt, ja raugāmies uz kino kā būtisku avotu, kur smelties, lai labāk izprastu laiku, kurā dzīvojam, bet kino mākslas radītās vērtības kā kultūras mantojuma neatņemamu sastāvdaļu, tad arī filma gluži tāpat kā Cēsu pils ir dzīva vēstures lieciniece un nereti medijs, kurš piedāvā savdabīgu vēstures rekonstrukciju. Demonstrējot vēsturiskā kino pērles unikālā vēsturiskā vidē un atrodot tām pārdomātu sasaisti ar šo vidi, rodas iespēja gan materiālajam, gan nemateriālajam kultūras mantojumam savstarpēji papildināties un uzmirdzēt jaunā spožumā, raisot tā baudītājiem ne vien spilgtu emocionālu pārdzīvojumu, bet arī būtisku vielu pārdomām un pašizziņai.

 

Vairāk par filmām un skati lasiet www.filmuskate.cesis.lv

 

Biļetes uz visām skates filmām var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā no 2010.gada 13.jūlija.   

 

Informāciju sagatavoja:

 

Elīna Kalniņa

Projekta koordinatore

Tālr.64121815

Mob.28342115

E – pasts: elina.kalnina@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv