Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 3.augusts  


Brīvprātīgie Cēsu pansionātā

 


Brīvprātīgie Cēsu pansionātā

Jau vasaras sākumā Cēsu pansionātā jeb kā mēs to saucam „namiņā” var manīt dažas jaunas sejas. Tie esam mēs – brīvprātīgie, pateicoties projektam "Brīvprātīgais darbs kā jauniešu sociālās iekļaušanas instruments", kas tiek īstenots Latvijas un Šveices sadarbības programmas grantu shēmā „NVO fonds” ietvaros, iepazīstam „Namiņa” un to iemītnieku dzīvi.

Sākumā izstaigājām visas istabiņas un centāmies kaut nedaudz iepazīt katru iemītnieku, kā arī aprast ar vidi. Katram no mums tas bija kaut kas jauns un nebijis.

Jūlijs izvērtās par ļoti aktīvu mēnesi. Mēs četras meitenes – Monta Cielava, Laura Buša, Linda Grundmane un Zane Bīriņa izlēmām noorganizēt radošo darbnīcu, kurā iemītnieki kopā ar mums krāsoja akmentiņus un veidoja filca dekorus. Jūlijs tika veltīts jūrai. Iepazīstinājām iemītniekus ar dažādām pasakām, dzejoļiem, ticējumiem un anekdotēm, kuras saistītas ar jūru. Kā arī visus skaistos darbiņus izlikām izstādē, kurus var apskatīt „Namiņa” 2. stāvā. Atskatoties uz padarīto, ir sajūta, ka šeit tik tiešām šalko jūra.

Protams, lielu atbalstu un palīdzību, kad nepieciešams, sniedz sociālā darbiniece Sarmīte Sverņikova. Gan Sarmīte, gan „Namiņa” direktore Inga, ir gatavas pārmaiņām un palīdz mūsu idejas realizēt dzīvē.

Runājot par iemītniekiem, jāatzīst, ka viņi ir ļoti apmierināti un priecīgi, ka esam šeit. Apbrīnojam viņu humora izjūtu, centību, labo atmiņu un pozitīvo skatu uz dzīvi. Tas liek aizdomāties mums pašām, ka dzīvi ir jāmīl un jānovērtē viss, ko tā mums dod.

Brīvprātīgais darbs kā tāds Cēsīs ir svešs, tāpēc esam pirmie drosminieki, kuri vēlas iepazīstināt ar to arī pārējos. Tas ir kaut kas vienreizējs un tam nelīdzinās neviens cits darba veids. Mēs neprasām samaksu, nekonkurējam ar jau esošo personālu. Mēs to darām, jo mums tas patīk. Brīvprātīgos var sastapt ne tikai Cēsu pansionātā , bet arī Cēsu klīnikā un Cīrulīšu dabas takās. 

Tuvākie plāni ir 5. augusts, kurā rīkosim „Kino dienu” – filmu vakaru, un dienas pirmo pusi ziedosim tam, lai iemītnieki ar kustību traucējumiem arī varētu apskatīt izstādi.

Kas mums būs izdevies augustā – par to nākamreiz.

 

 

Brīvprātīgā Monta CielavaAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv