Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 3.augusts  


Cēsu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs ūdeni silda saules enerģija

 Cēsu 3. pirmsskolas izglītības iestādē, 4. pirmsskolas izglītības iestādē un 5. pirmsskolas izglītības iestādē uz jumtiem dižojas saules kolektori, kas silda ūdeni ikdienas patēriņam, bet 5. bērnudārzā arī  peldbaseinam. Siltummezglu modernizācija un atjaunojamo energoresursu siltumapgādes iekārtu - kolektoru uzstādīšana tika veikta projekta „Saules kolektoru uzstādīšana Cēsu pirmskolas izglītības iestādēs” ietvaros, kuru ar  126 260,80 LVL līdzfinansējumu (kas ir 75%  no kopējām attiecināmām izmaksām) atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Klimata pārmaiņu finanšu instruments ( turpmāk KPFI).

 Projekta mērķis bija  samazināt fosilā kurināmā (dabas gāzes)  patēriņu un līdz ar to arī  CO2 izmešu  daudzumu atmosfērā, uzstādot tehnoloģijas, kas izmanto atjaunojamos energoresursus. 

Iekārtu apvienotos projektēšanas un būvniecības darbus  veica  SIA „CVS”.  Pilnībā noslēgusies projekta ieviešana un pašvaldība vēlas sagaidīt pēc iespējas saulaināku rudeni, lai kolektoru uzstādīšanā ieguldītie līdzekļi atmaksājas ātrāk un iekārtas dod  lielāku efektivitāti.

Līdz šim visos trijos projektā iekļautajos bērnudārzos izmantoja pilsētas centrālās siltumapgādes sistēmu gan apkurei gan karstā ūdens apgādei. Izmantojot saules kolektorus karstā ūdens apgādei, ir iespējams ietaupīt apmēram  60% no gada laikā patērētā resursa. Vasarā pat mākoņainās dienās ir pietiekoša saules enerģijas intensitāte, lai uzsildītu karsto ūdeni, izmantojot kvalitatīvus saules kolektorus. Pašlaik  Cēsu  bērnudārzos uzstādīti Termosolar  TD -500  saules kolektori ar kopējo jaudu 204 kW.

 

Sagatavoja Inta Ādamsone 

Cēsu novada pašvaldības projektu un vides speciāliste

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv