Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 3.augusts  


Cēsu Sv. Jāņa baznīcā apskatāma Evijas Kūlmanes glezniecības izstāde „Pieskāriens”

No 2.līdz 30.augustam Cēsu Sv. Jāņa baznīcā apskatāma jaunās mākslinieces Evijas Kūlmanes glezniecības izstāde „Pieskāriens.”

 

„Pieskāriens ir dabas un iedvesmas pieskāriens- sajūtās, krāsās, smaržās un emocijās, kas turpinās kā mans krāsu pieskāriens gleznās. Savukārt baznīca ir ļoti īpaša vieta izstādei ar savu atmosfēru un dzīvo, garīgo starojumu, kas arī gleznas palīdz ieraudzīt īpašā noskaņā,” par izstādi un izvēlēto vietu saka tās autore Evija Kūlmane un atzīst, ka Cēsu Sv. Jāņa baznīca ir viena no viņas mīļākajām baznīcām. Māksliniece uzskata, ka ar izstādi baznīcā viņa visbrīnišķīgākajā veidā var pateikties Dievam par dāvāto talantu.

 

Mākslinieces iedvesmas avots ir daba un tās ainavas. ”Tieši caur ainavu- es varu izteikt visu. Tajās ir daudz metaforu, fantāzijas, pārdomu un līdzību. Man ainava ir svarīga kā poētisks vēstījums, kurā atspoguļojas viss, ko es vēlos pateikt caur glezniecību, tas ko redzu, jūtu un vēlos dot tālāk. Man ir svarīgi, lai glezniecība uzrunā emocionāli, un lai mākslas darbs sniedz vizuālu baudījumu. Tas ir saskaņā ar manu skatījumu uz mākslu vispār. Manuprāt, mākslai ir jārosina cilvēku uz patiesi skaisto, labo, uz prieku un gaismu, jo tajā ir liels spēks!”

 

Elīna Kūlmane ar saviem darbiem piedalījusies starptautiskās izstādēs Slovākijā, Portugālē, Prāgā. Piedalījusies scenogrāfijas veidošanā G.F. Hendeļa operai ”Rinaldo” Rundāles pils Zaļā teātra atklāšanā. Latvijā jaunās mākslinieces glezniecības un foto izstādes atvērtas ir bijušas galerijā „Mākslas dārzs”, Latvijas Fotogrāfijas muzejā un Rīgas domā. Izstāde „Pieskāriens” ir mākslinieces ceturtā personālizstāde.

 

Evijas Kūlmanes darbi interneta vidē apskatāmi http://www.artslant.com/global/artists/show/103553-evija-kulmane

 

Izstāde Cēsu Sv. Jāna baznīcā atskatāma bez maksas.


Attēlā redzama glezna „Peldoši mākoņi vakarā...”

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv