Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 30.maijs   Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 3.septembris  


Speciālists Cēsu viduslaiku pils jautājumos Gundars Kalniņš piedalās starptautiskajā UNESCO vasaras skolā Polijā

No 2. līdz 13. septembrim Cēsu pašvaldības aģentūras „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” (VVTC) galvenais speciālists viduslaiku pils jautājumos Gundars Kalniņš piedalās starptautiskajā UNESCO vasaras skolā Zamoscas pilsētā Polijā, kas veltīta kultūras mantojuma saglabāšanai un tiek rīkota jau kopš 1997.gada.

 

Šogad vasaras skolas programmā īpaša uzmanība tiks vērsta uz kultūras pieminekļu autentiskuma (kā vērtības) saglabāšanu un ar to saistītajām pamatproblēmām. 9.Zamoscas starptautiskās vasaras skolas mērķis ir konstatēt, apspriest, salīdzināt un definēt aktuālākos jautājumus, kas rodas ikdienas praksē gan konceptuālā, gan praktiskā līmenī.

 

Vasaras skola paredzēta kā darba seminārs un apaļā galda diskusijas, kas papildinātas ar ekskursijām pa Zamoscu un izbraukumiem uz Ļubļinu, Varšavu u.c. Katra no diskusijās apspriežamajām tēmām tiks ievadīta ar lekciju, kuras lasīs poļu un starptautiski speciālisti - arhitekti, pilsētplānotāji, vēsturnieki un kultūras mantojuma pārvaldīšanas jomā strādājošie eksperti.

 

Vasaras skolas Zamoscas pilsēta un UNSECO Polijas Nacionālā Komisija izveidojusi ar mērķi nodrošināt apmācības iespēju kultūras mantojuma saglabāšanas sfērā strādājošajiem jaunajiem ekspertiem. Vasaras skolas mērķauditorija ir jaunie profesionāļi, kas jau guvuši pieredzi kultūras mantojuma aizsardzības un pārvaldīšanas sfērā un vēlas papildināt savas zināšanas un gūt papildu pieredzi. Zamoscas vasaras skolas mērķis ir veicināt kultūras mantojuma saglabāšanas starptautisko nostādņu izplatīšanos, kā arī attīstīt profesionāļu sadarbības tīklu vietās, kurās vēsturisku un ekonomisku iemeslu dēļ šis process ir ticis kavēts. Kvalificētiem poļu un starptautiskiem lektoriem iepazīstinot ar šīm pamatnostādnēm, kā arī sekmējot kultūras mantojuma menedžmentam atbilstošu prasmju apguvi, vasaras skola cenšas samazināt plaisu, kas pastāv starp Rietumeiropas un Austrumeiropas valstu izglītības sistēmām kultūras mantojuma saglabāšanas jomā.

 

Gundara Kalniņa piedalīšanos vasaras skolā Polijā atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un VVTC.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 4127755, 26666365

baiba.vitina@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv