Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 3.oktobris  


Kārļamuižā iesākas Cimdu stāsti

Septembrī, Amatas novada „Kārļamuižā”, ar Cimdu izstādi iesākās pasākumu cikls „Cimdu stāsti”. Caur radošu darbošanos un stāstiem, cimds pārtaps par suvenīru, dizaina priekšmetu vai neparastu māksliniecisku ekspresiju. Paredzēts, ka jaunais produkts būs piedāvājums viesiem un tūristiem, kas apciemos Cēsis un tuvāko apkārtni.

 

Oktobra beigās norisināsies trīs radošās darbnīcas - bērniem, Mākslas akadēmijas studentiem un amatniekiem. Cimdu izstāde, kurā apskatāmi Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja krājumu slavenās Jetes Užānes cimdu kolekcija un izbijušās cēsnieces Lanas Edvards no dažādām valstīm atvestie cimdi, būs pamats mākslinieku iedvesmai.

 

Paralēli izstādei un darbnīcām jau šobrīd ikviens aicināts piedalīties cimdu stāstu veidošanā. Ar mīļiem, jautriem stāstiem par vecmāmiņas, drauga vai kāda īpaša cilvēka darinātu cimdu tiks izveidota Cimdu stāstu grāmata.

 

Idejas autore un viesnīcas „Kārļamuiža” saimniece Baiba Stepiņa atzīst, ka pirmais impulss idejai ir bijis Lanas Edvards aicinājums veidot izstādi. „Lai būtu interesanti un veidotos interaktīva līdzdarbošanās, pēc izstādes apskates apmeklētājiem piedāvāju rakstīt savus cimdu stāstus. Pēc tam radās doma, ka cimds varētu būt kā simbols, suvenīrs vai neparasts dizaina priekšmets, kuru viesi un tūristi no Latvijas aizvestu līdzi kā jauku un siltu atmiņu,” stāsta Baiba Stepiņa. Radošās darbnīcas rosinās domāt ārpus rāmjiem un izveidotajiem priekšstatiem. Tāpēc pirmo ideju radīs bērni, tad to apstrādās un papildinās Mākslas akadēmijas studenti, bet neparastākās idejas acināsim taustāmas darināt amatniekus.

 

Rudens jau klāt, bet gatavojoties garajiem ziemas vakariem, kad padomā arī sarūpēt Ziemassvētku dāvanas, varbūt tieši „Kāļamuižā” atvērtā Cimdu izstāde radīs jaunas idejas apsveikumiem un nodarbošanos laika īsināšanai.

 

Izstāde veidota sadarbībā Kārļamuižai ar Cēsu Vēstures un Mākslas muzeju. Savus cimdu stāstus var iesūtīt elektroniski uz e-pastu: info@karlamuiza.lv

 

Stāstu iesūtītājus un radošo darbnīcu dalībniekus gaidīs pārsteigumi un balvas!

Informācija par turpmākajām aktivitātēm sekos.

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e- pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv