Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 3.oktobris  


Izstāžu namā no 4.oktobra izstāde "Radošā pilsēta Sentetjēna"

Radošā pilsēta Sentetjēna. Izstāde
04.10. - 13.11.2011.

Cēsu Izstāžu nams

Pils laukums 3, Cēsis

 

 

Sentetjēna ir pilsēta kustībā un pārvērtībās, kas izvēlējusies sevi pozicionēt ar vārdu un tēlu īpašā jomā. Pilsētas šodien tiek konfrontētas ar daudziem izaicinājumiem. Tie skar visas planētas jautājumus par vides krīzi un globalizāciju, bet arī tādas jomas kā konkurētspēja un pievilcība. Pilsētām jāveido atšķirīgas stratēģijas, lai pilnveidotu savu attīstību un izaugsmi, un šeit dizainam ir īpaša nozīme kā dzīves apstākļu maiņas līdzveidotājam.

 

Pilsētas var sevi veidot atšķirīgas - rādīt savu patību un identitāti caur dizainu, to pielietojot iedzīvotāju labklājības veicināšanā. Šādā kontekstā Sentetjēna izveidojusi jaunus virzītājspēkus savai attīstībai, kas balstās uz radošumu un īpaši izveidotu darba rīku - Cité du Design.

 

Cité du Design piedāvā izstādi, kurā redzama izvēlētu projektu, produktu, pirmreizēju risinājumu un izpētes priekšlikumi. To pamatā ir dizaina, kas izmanto iztēli un inovācijas visiem. Pēc iepazīšanās ar Sentetjēnas – UNESCO radošās dizaina pilsētas attēliem, apmeklētājs var izvēlēties četrus krāsainus ceļus kā iepazīt Cité du Design ekspozīciju:

 

-           Radošums un inovācijas: Teritorija kā vides pilotprojekts.

-           Zaļš un ilgtspējīgs: Dzīvot pilsētu savādāk. Kā publiskais transports sniedz iedzīvotājiem patīkamu pilsētas dzīves telpu.

-           Veselība un dizains: Produktu, tehnoloģiju inovāciju un pakalpojumu radīšana. 

-           Eksperimenti un dizains:  Francijas dizaina laboratorijas atklājumi

 

15. oktobrī plkst. 12.00 Cēsu Izstāžu namā notiks Žozienas Frankas (Josyane Franc), Francija, lekcija „Sentetjēna – radoša dizaina pilsēta visiem” un iepazīstināšana ar ekspozīciju.

 

Festivāls DizainsNākotne 2011 notiek no 01-31. oktobrim Rīgā, Cēsīs, Valmierā un Ventspilī. Festivāla programmu veido mūsdienu latviešu dizaineru darbu ekspozīcijas, ārvalstu dizaina izstādes, lekcijas un radošās darbnīcas, 3. Rīgas starptautiskā jauno dizaineru biennāle.

 

Organizē: Dizaina informācijas centrs.

 

Pateicamies atbalstītājiem un sadarbības partneriem: VKKF, Rīgas Domes Izglītības kultūras un sporta departaments, Ziemeļu ministru padomes birojs Latvijā, Antalis, Austrijas vēstniecība Latvijā, BMUKK, DesignAustria, Francijas Kultūras centrs, Cite du Design, Igaunijas dizaineru savienība, „Pieci Ezeri”, „Xcelsior”, „Sadolin Krāsu grupa”, galerija „Laipa”, Latvijas Nacionālā Bibliotēka, Latvijas Arhitektūras muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Cēsu izstāžu nams, Ventspils muzejs.

 

Informē: „Dizaina Studija”, „Pastaiga”, www.arterritory.com

 

Informāciju sagatavoja:

 

 

Daina Vītoliņa                                                            Inese Pētersone

e-pasts: daina.vitolina@dic.lv                                                                             e-pasts: inese_petersone@inbox.lv

Tālr. 29556087                                                                                       Tālr. 26467122

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv