Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 3.oktobris  


Vidzemes izglītības darbiniekus aicina apspriest neformāli iegūto zināšanu atzīšanu valsts līmenī

03.10.2012

Šā gada 11. oktobrī plkst. 11.00 Vidzemes izglītības darbinieki tiek aicināti uz semināru „Neformālās un informālās izglītības rezultātu atzīšanas sistēma Latvijā”. Seminārs notiks Cēsu pieaugušo izglītības centrā Raunas ielā 4. Seminārā ar klātesošajiem diskutēs Mācību un konsultāciju centra „Baltic Bright” vadītāja Vita Žunda, kā arī Izglītības kvalitātes valsts dienesta un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji.

Ikdienas dzīvē bieži vien saskaramies ar situāciju, kad zināšanas izriet no prakses, nevis otrādi. Formālā izglītība (izglītība, ko apstiprina valsts atzīts izglītības / profesionālās kvalifikācijas dokuments) ne vienmēr spēj pietiekami ātri un elastīgi reaģēt uz tehnoloģiju un sociālo prasmju izmaiņām, tāpēc cilvēkiem arvien biežāk darbā vajadzīgās iemaņas nākas iegūt ārpus formālās izglītības iestādēm –  apmeklēt konferences, lekcijas, kursus, seminārus, meistarklases un pilnveidot sevi pašmācības ceļā.  21. gadsimta strauji mainīgajā pasaulē, un jo sevišķi krīžu un pēckrīžu periodā, kad valstu ekonomikas ir novājinātas,  cilvēku zināšanu, prasmju un kompetenču atzīšana valstiskā līmenī, neskatoties uz to iegūšanas veidu, darba tirgus attīstībai un ekonomikas izaugsmes veicināšanai ir svarīgāka nekā jebkad iepriekš. Pašvaldību darbinieku atalgojums nereti ir atkarīgs no darbinieka kvalifikācijas, taču kvalifikāciju nosaka profesionālo izglītību apliecinošs dokuments. Kā cilvēkam ar ekonomista izglītību pārkvalificēties par bibliotekāru vai muzeja darbiniekam par tūrisma informācijas  centra vadītāju?  

Seminārā stāstīsim soli pa solim, kā notiek profesionālās kompetences novērtēšana un kur ar šo procesu var iepazīties sīkāk. Tāpat arī semināra vieslektori runās par neformālās un ikdienējās mācīšanās rezultātu atzīšanu Eiropas kontekstā, kas Eiropas izglītības politikas uzmanības lokā ir jau aptuveni desmit gadus.

Seminārs tiek rīkots projekta projekta „Val-Net” (ES Mūžizglītības programmas KA1-ECETA2 projekts „Integrēta neformālās izglītības rezultātu atzīšanas sistēma:  nacionālā sadarbības tīkla izveide”) ietvaros. To realizē Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mācību un konsultāciju centrs „Baltic Bright”, Valsts izglītības satura centrs, Latvijas pieaugušo izglītības apvienība un Gulbenes bibliotēka. Asociētais projekta partneris – izglītības apvienība IFORTUM. Projekta mērķi ir (1) izpratnes veicināšana par neformālās un informālās izglītības rezultātu atzīšanu, Eiropas Savienības politikas ietvaru un politikas ietvara veidošanos Latvijā; (2) sadarbības veidošana starp dažādiem izglītības sistēmas līmeņiem (piemēram, politikas līmeni un prakses līmeni); (3) Ilgtspējīga informācijas apmaiņas mehānisma – nacionāla mēroga sadarbības tīkla – izveidošana.

Semināra programmas projekts (iespējamas nelielas izmaiņas)

10.30-11.00

Reģistrācija, kafija

11.00-11.10

Semināra atklāšana

11.10-11.30

Neformālās un informālās izglītības rezultātu atzīšana - kas tas ir? Vita Žunda, Val-Net projekta vadītāja

11.30-11.45

IZM pārstāvis

11.45-12.00

IKVD pārstāvis

12.00-12.20

Sadarbības tīkla ideja un tās attīstība

Marta Sprūģe, VISC

12.20-13.20

Pusdienu pārtraukums

13.20-14.00

Temata aktualitāte Vidzemes reģionā. Paneļdiskusija. Vada Antra Sprudzāne, Gulbenes bibliotēka

14.00-15.00

Diskusijas

15.00-15.45

Diskusiju secinājumu apkopojums

15.45-16.00

Semināra noslēgums


Informācija un pieteikšanās:cpic@apollo.lv
kontakttālrunis: 64124981, mob. 27844164

Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv