Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 3.oktobris  


Ziņas no Cēsu novada pašvaldības policijas

Šajā rubrikā publicējam Cēsu novada Pašvaldības policijas informāciju par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.

24.septembris Rīta pusē pašvaldības policijas ekipāžai izsaukums uz Gaujas ielu, kur dzīvoklim uzlauztas durvis. Dzīvokļa saimniece klāstīja, ka pazudusi (aizgājusi) vērtīgākā interjera sastāvdaļa… vīrietis. – „ Es no rīta viņam pie gultas noliku visu dzīvei nepieciešamo – brokastis, televizora pulti un žurnālu „Playboy”, lai kavējas, kamēr es darbiņā naudiņu pelnu. Drošības pēc vēl mobilo atņēmu un durvis aizslēdzu. Citkārt, kad lūdzu viņu izpildīt kādu smago vīrieša darbu, miskasti iznest vai veļu izkārt, to viņš nespēja. Bet tagad redz, i no gultas piecēlies, i durvis izlauzis. Vien zīmīti atstājis, ka šķiras, nepateicīgais radījums!” Sievietes sašutums plūda pāri malām. Kārtības sargi viņai taktiski atgādināja Marsela Prusta teikto, ka galvenais uzdevums dzīvē ir kļūt par vīrieti. Varbūt radījums nolēmis kļūt par vīrieti un sper pirmos pastāvīgos soļus dzīvē… „Prusts nav nekāds Valdis Dombrovskis un nav, ko viņu klausīt,” attrauca sieviete un pieprasīja roku dzelžus, lai nākošajā reizē radījumu varētu piestiprināt pie radiatoriem un justies droši.

Pusdienas laikā saņemta ziņa, ka veikala „Globuss” apkārtnē guļot kails vīrietis. Policisti rūpīgi pārbaudīja teritoriju līdz pat dzelzceļam, bet nevienu nūdistu neatrada.

25.septembris Jādodas uz kādu namu izšķirt ģimenes skandāls. Vīram pēc 45 gadu kopdzīves radušās aizdomas, ka sieva viņu krāpj. Kundzīte, raugi, sākusi regulāri tērpties pieguļošā Nike treniņtērpā un, paķerot kaut kādas nūjas, vairākas stundas pazūd krūmos. Un atgriežoties allaž tāda veselīgi sārta un smaidīga… Kārtības sargi vīram paskaidroja, ka Priekuļu biatlona centrā ir atklātas veselības takas un kundzītes tur nūjo tik naski, ka pat Ilmārs Bricis viņām līdzi netiek. Vīrs nomierinājās, pateicās policistiem par vērtīgo informāciju un neuzkrītoši painteresējās, kur var iegādāties nūjas un treniņtērpu…

26.septembris  Vakarpusē palīdzību lūdz kāda sieviete. Agresīvs vīrietis izdzinis viņu no mājas, bet mājās palikusi viņas nepilngadīga meita. Kad ātri ieradās policijas darbinieki, vīrietis aizmuka, bet meita sveika un neskarta, mierināja satraukto māti.

27.septembris  Pēcpusdienā saņemta ziņa, ka Rīgas un Miera ielas krustojumā guļ vīrietis, viņam blakus… ritenis. Kārtības sargiem vīrietis atzina, ka āra terasē „Vācu kapi” iedzēris dažu alus malku un grasījies mīties mājup. Bet ritenis pēkšņi, kā ar svinu pieliets, ne pakustināt. Laikam, tak, glābis draugu no braukšanas dzērumā.  Kārtības sargi gulētāju un prātīgo riteni nogādāja mājvietā.

Vēlāk jādodas uz Lenču ielu, jo saņemta ziņa, ka ļoti pastāvīgais klients ieradies mājās ar glaunu tačku, iespējams, zagtu. Kārtības sargus klients sagaidīja ar harmonisku fenšuista smaidu sejā un, neatlaižot rokas no ķerras rokturiem, sāka vēstīt. Redz, Sīzifs nepiedienīgi izturējās pret dieviem, kas viņu sodīja, liekot bez stājas velt kalnā klints bluķi, kas allaž no virsotnes ripoja lejā. Vai man jums stāstīt cik smags un nepateicīgs ir nekad neizdarāms darbs? Jūs esat sīzīfi, - teica ļoti pastāvīgais klients, vēršot pravietisku skatu uz kārtības sargiem. - Paceļot pakritušo šodien, jūs zināt, ka rīt viņš kritīs vēl un vēl. Un tā katru gadu, katru dienu, katru stundu… Es atpestīšu jūs no Sīzifa darba! Piešķiriet, katram klientam ķerru, un mēs vairs nekritīsim, bet iesim vai riposim stingri, pie rokturiem turoties! Kārtības sargi bija patiesi aizkustināti, uzklausot ļoti pastāvīgā klienta antropoloģisko monologu, tomēr tačku viņam atņēma.

28.septembris Vēlā vakarā izsaukums uz kādu namu, kur izcēlies ģimenes skandāls. Nolēmuši šķirties un sākuši dalīt mantu. Ar tepiķu, trauku un petūniju dalīšanu viss gāja gludi, bet par Raiņa kopotajiem rakstiem iedegās pamatīgs strīds, jo sākušās Dzejas dienas un, kā gan lai iztiek bez Raiņa?  

Kārtības sargi atgādināja strīdniekiem Raiņa rindas no krājums „Gals un sākums”.

Ko žēlas piemiņas tev sirdī zogas?

Ļauj savai sirdij dabas rokās dzīt,

Lai dus, kas vakar bij, - skat', kas būs rīt!

 

Strīdnieki nosarkstot atzinās, ka šos dzejnieka vārdus bija galīgi aizmirsuši, mitējās skandalēt un nolēma Raini nedalīt, bet rīkot kopīgas dzejas pēcpusdienas.

 

29.septembris Vakarpusē pašvaldības policijas darbinieki veikala stāvlaukumā apturēja iereibušu automašīnas Ford vadītāju. Aizturētais nodots kolēģiem no Ceļu policijas

30.septembris Pēcpusdienā videonovērošanas dežurants ievēroja, ka pie tiesu nama laternas stabā ieķēries, augšup uztrausties neatlaidīgi mēģina pastāvīgākais no pastāvīgajiem pašvaldības policijas klientiem. Mēģina sasniegt vertikāli, taču gluži kā dullo Dauku viņu vilināja horizonts, liekot atkal un atkal ar visu augumu cieši piespiesties zemei. Kārtības sargi viņu saudzīgi novietoja busiņā un nogādāja dzīves vietā, kur klients turpināja irties uz horizontu.

Pāris stundas vēlāk pie tā paša staba horizontālā stāvoklī bija novietojies cits pastāvīgais klients…  un  policisti devās darīt savu Sīzifa darbu….

 

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv