Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 3.oktobris  


Aicinām Latvijas jauniešus pieteikties piedzīvojumu un izaicinājumu spēlei „Jaunie Rīgas sargi: Latvijas hronikas”

Jaunieši, kuriem svarīga Latvijas vēsture un kuri ir gatavi piedzīvojumiem un spraigām sacensībām brīvā dabā, no 3.oktobra tiek aicināti mobilizēties komandās un pieteikties patriotiskai piedzīvojumu spēlei „Jaunie Rīgas Sargi: Latvijas hronikas”.

Spēles notiks:

•          12.oktobrī - Latgales hronikas (Preiļos),

•          19.oktobrī - Zemgales hronikas (Dobelē),

•          24.oktobrī - Kurzemes hronikas (Saldū),

•          9.novembrī - Rīgas hronikas (Rīgā).

 

Lai piedalītos spēlē, ir jāizveido sešu jauniešu komanda (3 zēni un 3 meitenes) vecumā no 14 līdz 19 gadiem un jāatsūta pieteikuma anketa, ko var atrast mājas lapā www.rigashronikas.lv, atbildot uz jautājumiem par Latvijas Brīvības cīņām un Rīgas atbrīvošanu, kā arī aprakstot savu motivāciju piedalīties spēlē. Pasākuma organizatori izvērtēs visas pieteikuma anketas un uz katras pilsētas kārtu izvirzīs 20 zinošākās un motivētākās komandas, kas klātienē varēs piedalīties spēlē un misijas skrējienā „Nosargā Latviju!”. Lai piedalītos spēlē Preiļos, pieteikuma anketa jāatsūta līdz 9.oktobrim, lai piedalītos spēlē Dobelē, komandas anketa jāiesūta līdz 8.oktobrim, Saldus spēlei pieteikums jāatsūta līdz 18.oktobrim, bet Rīgas spēlei – līdz 5.novembrim.

 

Spēle simulēs 1919.gada Brīvības cīņas, apgūstot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei. Spēle sastāvēs no diviem būtiskiem posmiem: apmācības sešās darbnīcās (Pārvietošanās pēc kartes un kompasa; komandu došana un izpilde; Latvijas Brīvības cīņu vēsture; slēpta pārvietošanās; pirmās palīdzības sniegšana.) un misijas skrējiena „Nosargā Latviju!”, kurā jaunieši varēs pielietot apmācību procesā iegūtās zināšanas un prasmes. Komandām līdzi dzīvos un pasākumu vadīs grupas „Gainfast” solists, radio raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis.

 

„Jaunie Rīgas sargi: Latvijas hronikas” mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot  jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība,  izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

 

Spēle jauniešiem ir bez maksas. Pasākumu organizē LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Latvijas Kara muzeju un biedrību ”MediaGids”.

 

Spēli atbalsta: Preiļu novada dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Maiznīca Flora, Daugmales Jāņa bišu medus,  NRJ reklāmai, Rīgas Skolēnu dome, Tupperware, www.e-klase.lv, www.hc.lv,

 

Plašāka informācija: www.rigashronikas.lv

 

Sandra Galgāne

biedrības „Media gids” projektu vadītāja

+371 26477549

sandra@mediagids.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv