Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 19.septembris   Vārda dienu svin: Verners, Muntis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 3.novembris  


Cēsu pilsmuižas parkā beigušies rekonstrukcijas darbi

2010. gada novembrī Cēsu novada pašvaldība parakstīja līgumu ar SIA „Merks” par rekonstrukcijas darbiem Cēsu pilsmuižas parkā. Rekonstrukcijas darbu rezultātā Cēsu pilsmuižas parkā tika sakārtota lietusūdens kanalizācijas sistēma, atjaunotas dzeramā ūdensstrūklas to vēsturiskajās vietās, atjaunots skatītāju laukums, rekonstruēts celiņu tīkls, restaurētas Vēzīšu kāpnes un kāpnes uz dīķi, izbūvēts gājēju tiltiņš uz salu pilsmuižas parka dīķī, kā arī atjaunota laivu piestātne. Cēsu pilsmuižas parkā tika uzstādīti jauni soliņi un atkritumu tvertnes. Pilsmuižas parka ainavas tika atsvaidzinātas ar divām jaunām lapenēm, atjaunotu kiosku un pilsmuižas parka izveidotāja Karla Gustava fon Zīversa pieminekli.

 

Cēsu novada pašvaldība ar Valsts aģentūras „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru” 2009. gada 19. maijā parakstīja vienošanās par projektu, ar kuru tika uzsākti vērienīgi Cēsu pilsmuižas parka rekonstrukcijas darbi. Projekts „Cēsu pilsmuižas parka atjaunošana tūrisma attīstībai” veicina autentiskuma saglabāšanu, ērtu publisko pieejamību un apmeklētājiem nepieciešamo servisu.

Jau ziņots, ka Cēsu pilsmuižas parka rekonstrukcijas darbi veikti ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstīto projektu „Cēsu pilsmuižas parka rekonstrukcija tūrisma attīstībai” vienošanās Nr. L-PPA-09-0008. Projekta kopējās izmaksas paredzētas 833 859.40 LVL, no tiem ERAF līdzfinansējums 699608.04 LVL, kas sastāda 83.9 % no kopējā finansējuma.

 

Par visiem jaunumiem Cēsu pilsmuižas parkā tiks uzstādīti informatīvi stendi, būs pieejamas brošūras piecās valodās un interneta mājas lapa, kā arī DVD filma.

 

Informāciju sagatavoja:

Linda Ķīse,

Projekta koordinatore

mob.tālr. 26125224,

e-pasts: linda.kise@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv