Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 26.maijs   Vārda dienu svin: Edvards, Eduards, Varis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 3.decembris  


Cēsu rajonu sadalīs septiņos novados

Rīga, 2.dec., LETA. Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija šodien, izskatot "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma" projektu trešajam lasījumam, nolēma Cēsu rajonu sadalīt septiņos novados.

 

Iecerēts, ka Cēsu novadā ietilps Cēsu pilsēta un Vaives pagasts, Priekuļu novadu veidos Mārsnēnu, Liepas, Priekuļu un Veselavas pagasti, bet Raunas novadā ietilps Raunas, Drustu, Dzērbenes un Taurenes pagasti.

 

Jaunpiebalgas novadā būs Jaunpiebalgas un Zosēnu pagasti, Vecpiebalgas novadā būs Vecpiebalgas, Kaives un Inešu pagasti, Līgatnes novadu veidos Līgatnes pagasts un Līgatnes pilsēta, bet Amatas novadā ietilps Amatas novads, Nītaures, Zaubes un Skujenes pagasti.

 

Deputāti nevēlējās balsot par republikas pilsētas statusa piešķiršanu ne Cēsīm, ne Tukumam.

 

Deputāti piekrita, ka novadu, kuru veidos Kauguru, Brenguļu un Trikātas pagasti, sauks par Beverīnas novadu.

 

Pagaidām neatrisināts paliek jautājums par novada nosaukumu, kuru veidos Jēkabpils rajona Salas un Sēlpils pagasti. Sēlpils pagasts vēlas, lai jaunveidojamo pašvaldību sauktu par Sēlpils novadu, tādējādi saglabājot vēsturisko Sēlijas vārdu, bet Salas pagasts jau gadu tam pretojas.

 

Emīlija Kozule LETA

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv