Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 4.janvāris  


Cēsu Profesionālās vidusskolas audzēkņu mācību uzņēmumi saņēmuši godalgas

No Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku Gadatirgus, kas 16. decembrī norisinājās Rīgā, Swedbank galvenajā ēkā  un kuru organizēja biedrība “Junior Achievement – Latvija”, labākie Vidzemes skolēnu mācību uzņēmumi mājās pārveduši pelnītas balvas. Godalgas saņēmuši Cēsu Profesionālās vidusskolas audzēkņu uzņēmumi “Bluķis” un “Logic Box”.

Skolēnu mācību uzņēmumu veidošana ir viena no Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centra projekta aktivitātēm un notiek sadarbībā ar biedrību “Junior Achievement Latvija”.  Kopš projekta uzsākšanas šī mācību gada sākumā septiņās profesionālās izglītības skolās Vidzemē tiek iedzīvināta skolēnu mācību uzņēmumu ideja: audzēkņi rada sava biznesa ideju, izstrādā biznesa plānu, reģistrē uzņēmumu, veido mārketinga stratēģiju, rada un pārdod visdažādākos izstrādājumus un pakalpojumus.

Skolas uzsāka darbu pie skolēnu mācību uzņēmumu veidošanas šī mācību gada sākumā un pirms Ziemassvētkiem uzņēmuma reģistrācijas apliecības ir saņēmuši jau divdesmit jaunie uzņēmēji. Valmieras 36. arodvidusskolā aktīvi darbojas jau septiņi uzņēmumi, Limbažu Profesionālajā vidusskolā un Smiltenes tehnikumā — katrā pa pieciem uzņēmumiem, Cēsu Profesionālajā vidusskolā divi uzņēmumi. Soli pa solim izpratni par skolēnu mācību uzņēmumiem gūst arī Priekuļu Valsts tehnikuma, Valmieras mākslas vidusskolas un Jāņmuižas Profesionālās vidusskolas audzēkņi un pedagogi.

Īpašs prieks par cēsniekiem  —  pateicoties skolotājas Daces Endeles enerģijai un spējai iedvesmot audzēkņus, abi Cēsu Profesionālās vidusskolas uzņēmumi “Bluķis”, kas ražo modernas un videi draudzīgas masīvkoka rotaļlietas, un “Logic Box”, kas no koka darina attīstošas un izklaidējošas rotaļlietas bērniem, ir guvuši lieliskus panākumus biedrības „Junior Achievement - Latvija” un a/s Swedbank organizētajā skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku Gadatirgū Rīgā. Abi uzņēmumi saņēma žūrijas godalgas par videi draudzīgu izstrādājumu ražošanu un iespēju piedalīties izstādē “Ražots Baltijā 2011”. Uzņēmums „Bluķis” Ziemasvētku gadatirgū saņēma arī Rīgas Hanzas Rotari kluba speciālbalvu, kā arī ir apliecinājis sevi veiksmīgi piedaloties biznesa inkubatora “Magnus” organizētajā biznesa ideju konkursā “Cēsis VAR!”.

Kā vērtīgāko ieguvumu piedaloties skolēnu mācību uzņēmumu projektā Cēsu Profesionālās skolas audzēknis Edgars Šermuks, godalgotā “Logic Box” vadītājs, uzskata iespēju izmēģināt spēkus gandrīz īstā uzņēmējdarbībā, jo šajos četros mēnešos nācies iziet cauri procesam – no domas „varbūt pamēģināt?!” līdz produkta pārdošanai tā gala patērētājam. Edgars stāsta: „Visgrūtākais bija nonākt līdz konkrētām produktu idejām. Talkā nāca arī vecāki un galarezultātā Ziemassvētku gadatirgū piedāvājām trīs pašu izdomātas rotaļlietas un divas, kuru idejas guvām, pētot rotaļlietas bērnudārzā. Pirmā pārdošanas pieredze bija Ziemassvētku gadatirgū Rīgā, kur pārdevām visu līdzpaņemto preci un saņēmām arī vairākus nelielus pasūtījumus. Pieprasītākās izrādījās tieši mūsu izdomātās rotaļlietas – magnētspēle, blieznis un caurenis. Šobrīd uzlabojam produktu vizuālo noformējumu, esam sākuši strādāt pie „Logic Box” mājas lapas izveides, domājam arī par produkcijas klāsta paplašināšanu. Darba pilnas rokas! ”

Vidzemes Inovāciju un uzņēmējdarbības centra attīstības vadītājs Pauls Irbins ir gandarīts par pirmajiem panākumiem, jo profesionālo skolu saikne ar biznesa vidi var palīdzēt radīt gan inovatīvus un pieprasītus produktus, gan pašiem jauniešiem sniedz unikālu pieredzi uzņēmējdarbības apguvē tiešā un praktiskā veidā. “Jaunieši skolā apgūst lielisku aroda meistarību, viņi ir radoši un, iesaistoties skolēnu mācību uzņēmumu projektā, iegūst arī uzņēmējdarbībai nepieciešamās zināšanas un praktisko pieredzi” stāsta P. Irbins. Gan “Bluķa”, gan “Logic Box” ražotie produkti būs apskatāmi topošajā Vidzemes Zinātnes centrā Cēsīs, kas tiks atklāts 2011. gada aprīlī.

Attēlā: Par uzņēmuma “Logic Box” puišu darinājumiem gadatirgū bija liela interese.

 

 

Papildus informācija: Ilze Žagare, VIUC projektu koordinatore, mob. tālr. 29486948, e-pasts: Ilze.zagare@dabisks.lv un projekta mājas lapā-

www.vidzeme-innovation.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv