Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 4.februāris  


Klajā nāks Pārskats par tautas attīstību 2006/2007

Piektdien, 7. martā plkst. 14:00 Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātē (Lomonosova ielā 1 A pirmajā auditorijā) notiks grāmatas „Pārskats par tautas attīstību 2006/2007. Cilvēkkapitāls: Mans zelts ir mana tauta?” atvēršana. Izdevuma prezentācijā piedalīsies LR Valsts prezidents Valdis Zatlers, LU rektors Mārcis Auziņš. Pasākumu vadīs LU Sociālo un politisko pētījumu institūta direktors Nils Muižnieks.  

Ieskatu pārskatu vēsturē dos LU profesors Tālis Tisenkopfs, bet šī pētījuma rezultātus apkopos pārskata galvenā redaktore Aija Zobena.

Pārskats norāda, ka Latvijā cilvēkkapitāls netiek efektīvi izmantots. „Mēs strādājam daudz, taču izdarām maz,” saka pārskata redaktore LU socioloģijas profesore Aija Zobena. Latvijas iedzīvotāji savu radošo potenciālu maz izmanto inovatīvās un ar uzņēmējdarbību saistītās aktivitātēs un visasākais cilvēkkapitāla trūkums ir Latvijā ārpus Rīgas. Vēl vērtīborientāciju analīze norāda, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji netic, ka šajā valstī ar godīgu darbu var kļūt turīgs.

Izdevums „Latvija. Pārskats par tautas attīstību” nāk klajā jau devīto reizi. Kopš 2005.gada Pārskatu veidošanu no ANO Attīstības programma Latvijā (UNDP) ir pārņēmis Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūts. Izdevuma pamatā ir starpdisciplinārs pētniecības projekts, kurā sadarbojas Latvijas Universitāte, Liepājas Pedagoģijas akadēmija, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Daugavpils Universitāte un Vidzemes augstskola.

Plašāku informāciju par pasākumu varat iegūt no Ievas Zlemetas, Sociālo un politisko pētījumu centra projektu koordinatores pa tālruņiem 67089867 vai 29520366 vai e-pastu ieva.zlemeta@lu.lv

 

Ieva Zlemeta

Sociālo un politisko pētījumu institūta

Koordinatore

67089867Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv