Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 4.februāris  


Cēsīs notiks pirmais Eiropas kauss snovbordkrosā Latvijā

5. un 6. februārī slēpošanas un atpūtas parkā „Ozolkalns” notiks pirmais Eiropas kauss snovbordkrosā Latvijā. Sestdien, 5. februārī, norisināsies Starptautiskās slēpošanas federācijas sacensības un pasākuma atklāšana interesantāko latviešu tradīciju stilā Rožu laukumā. Galvenais notikums – Eiropas kauss – gaidāms svētdien, 6. februārī, ar īpašu noslēguma pasākumu Viduslaiku noskaņās, ko rīko Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs.

„Pirmo reizi Latvijā notiks tik augsta līmeņa sacensības šajā olimpiskajā disciplīnā. Sacensībās piedalīsies vadošie Eiropas snovbordisti, kuru vidū būs arī mūsu labākais un starptautiskus panākumus guvušais Toms Vasins,” informē sacensību rīkotājs, Latvijas Slēpošanas savienības pārstāvis Vairis Brīze.

 

Eiropas kausā Ozolkalnā startēs gandrīz visi šobrīd Eiropas kausa kopvērtējumā vadošās vietās esošie Eiropas snovbordisti gan vīriešiem, gan sievietēm. Šobrīd pieteikušies vairāk kā 50 sportisti no vismaz 7 valstīm.

 

Kā ziņo organizatori, snovbordkross ir viena no snovborda disciplīnām, un tā kopš 2006. gada ir iekļauta ziemas Olimpisko spēļu programmā. Trase, par kuru vienlaicīgi četri vai seši sportisti cenšas pēc iespējas ātrāk nobraukt lejā, tiek veidota kalna nogāzē ar virāžām un šķēršļiem, ātrums bieži vien var asniegt pat 70km/h un sportistu lēcieni pāris desmitu metru tālumu. Vienīgā atbilstošā vieta šāda līmeņa sacensībām Baltijā ir Ozolkalns, kur ir izveidota gandrīz vienu minūti gara trase, kas atbilst visām starptautiskajām prasībām.

 

Eiropas kausa snovbordkorsā laikā ierastais nedēļas nogales ritms slēpošanas un atpūtas parkā „Ozolkalns” netiks traucēts. Kā sola kalna saimnieki, būs īpaši padomāts par ziemas aktīvās atpūtas cienītāju un atbalstītāju labsajūtu.

 

Sacensību sākums: 5. un 6. februārī plkst. 10:30 slēpošanas un atpūtas parkā „Ozolkalns” ("Saulkrasti", Drabešu pagasts, Amatas novads, www.ozolkalns.lv).

Sacensību atklāšanas pasākums, īpaši pārsteigumi pīrādziņos un  latviešu tradīcijas oriģinālā veidolā: 5. februārī plkst. 19:00 Cēsīs, Rožu laukumā.

Sacensību noslēguma pasākums Viduslaiku noskaņās: 6. februārī plkst. 18:00 Cēsīs, Rožu laukumā.

 

No 2009. gada Ozolkalnā ir veiksmīgi organizētas Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) sacensības, tādēļ šogad FIS ir piešķīrusi tiesības rīkot Eiropas kausa posmu. Kā atzīst rīkotāji, tādai valstij kā Latvija, kas reljefa ziņā nevar sacensties ar Franciju, Austriju vai Šveici, tā ir liela atzinība. „Trase ir ļoti labi pielāgota reljefam, ideāli saplūst ar to. Ļoti interesants un aktīvs starts, ātra noslēdzošā daļa ar četriem tramplīniem, teicamas virāžas,” tā pēc sacensībām pagājušā gadā par Ozolkalna trasi izteicās 2010. gada Pasaules kausa ieguvējs - francūzis Pjērs Voltjē (Pierre Vaultier).

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Krieviņa

p/a Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

sabiedrisko attiecību speciāliste

tālr.64121815; 28342115

e – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv