Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 4.februāris  


13.februārī Cēsu Pils parkā tiks svinēti Meteņi

Meten`s veda Pelnu dienu
Ar šķībām ragavām,
Sasašķieba, sasašķieba,
Nosavēla lejiņā.

(T.dz.)

 

13.februārī no plkst.12:00 Cēsu pils parkā notiks Meteņu svinēšana „Meten`s veda Pelnu dienu”, kurā varēs piedzīvot Meteņu dienas tradīcijām atbilstošus pasākumus – iet budēļos, rotaļās un vizināties ar ragaviņām.

 

Svētku dalībniekus rotaļās iesaistīs, apdziedās un Meteņu garā izdancinās folkloras kopas „Dzieti” budēļi. Tā kā galvenā Meteņu dienas tradīcija ir vizināšanās no kalna, tad ikviens dalībnieks aicināts ierasties ar savām ragaviņām. Lai pie iedegtā ugunskura būtu jautrāka sildīšanās, noderēs līdzi paņemtais cienasts draugam.

 

Vārdu Meteņi saista ar vārdu mest (laikmeti, laika meti 'svētku laiks, svētku dienas, gavēnis). Meteni dažādos Latvijas novados mēdz dēvēt arī par Vastalāvi, Miesmeti, Lastavāgu, Miesmeti, Miezmežu dienu un citādi. Meteņu dienā notiek atvadas no ziemas un sākas pavasara gaidīšanas laiks, tāpēc svētkos tiek veikti nozīmīgi, auglību veicinoši rituāli, lai nodrošinātu nākamā gada ražas labu iznākumu. Meteņos pēdējo reizi pirms pavasara ļaudis maskojas un dodas gājienā no mājas uz māju, dziedādami, dancodami un dzīdami Meteni, tā veicinot auglību katrā sētā.

 

Pasākums bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 28318318;28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv