Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 4.marts  


Cēsu alus ražos sidru

Veicot iekārtu modernizēšanu un ražošanas jaudu palielināšanu, attīstībā ieguldot 400 000 latu, AS „Cēsu alus” 2009. gadā uzsāk sidra ražošanu uzņēmuma ražotnē Cēsīs

 

          Ieguldot 400 000 latu tehnoloģiju un ražošanas jaudu paplašināšanā, alus darītavas ražotnē Cēsīs ir uzstādītas vīna pieņemšanas tvertnes, kas nodrošina sidra ražošanas procesu – kopš šī gada marta AS „Cēsu alus” pārstāvētā sidra zīmola Fizz ražošana skārdenēs notiek Cēsīs. Jaunās iekārtas ļauj arī paplašināt dzērienu klāstu, kas tiek gatavoti uz vīna bāzes.

         

„Cēsu alus pārstāvētā zīmola Fizz pozīcijas sidra tirgū Latvijā ir stabilas un saskaņā ar The Nielsen Company datiem jau kopš 2008. oktobra Fizz ieņem līderpozīcijas Latvijas sidra tirgū. Investīcijas sidra ražošanā ir vērstas uz šī zīmola līderpozīciju pārliecinošu nostiprināšanu Latvijas sidra tirgū nākotnē”, pauž Cēsu alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone Zatlere.

 

          „Sidra segments Latvijas tirgū, ir būtiski mazāks nekā pārējās Baltijas valstīs, ko ietekmējusi mūsu nekonkurētspējīgā nodokļa likumdošana sidra tirgū – salīdzinājumam Latvijā akcīzes nodoklis sidram ir divas reizes augstāks kā Igaunijā un vairāk kā 3 reizes augstāks kā Lietuvā. Tā kā sidra tirgū situācija nav motivējoša no likumdošanas viedokļa, mums kā ražotājam ir jāstrādā daudz vairāk, lai sasniegtu rentablus rezultātus”, paskaidro AS „Cēsu alus” vadītāja Eva Sietiņsone Zatlere.

 

          Sidra Fizz veiksmes stāsts aizsākās, piedāvājot patērētājam sidru atšķirīgā un stilīgā skārdeņu iepakojumā laikā, kad Latvijā skārdeņu tirgus bija tikai attīstības pirmsākumos. Fizz skārdeņu iepakojumā ir pārliecinošs līderis, aizņemot vairāk kā 70% no visa Latvijas sidra piedāvājuma skārdenēs.

           

            Sidra ražošanas paplašināšana ir secīgs solis uzņēmuma attīstībā, jo ražošanas jaudu palielināšana ļauj pilnvērtīgi un efektīvi noslogot 2008. gadā uzstādīto skārdeņu pildīšanas līniju. Tā, piemēram, šogad Cēsu alus tirgū piedāvā jau divus jaunus produktus skārdenes iepakojumā: Cēsu R.U.M.Z. – vieglo alkoholisko kokteili un jau alus mīļotāju iecienīto gaišo alu Mītava skārdenē. Maijā Cēsu alus papildinās arī sidra segmentu ar jaunu, augstvērtīgas garšas un kvalitātes dzērienu.

 

 

Informācijai:

Akciju sabiedrība Cēsu alus ir otra lielākā alus darītava Latvijā un visvecākā alus darītava Ziemeļeiropas reģionā. 98% balsstiesīgo akciju pieder somu koncernam OLVI Oуj. Kopš 2001. gada uzņēmuma attīstībā investēti 25 miljoni latu, no tiem 7 miljoni 2008. gadā – ražošanas kompleksa paplašināšanā un skārdeņu pildīšanas līnijas uzstādīšanā. AS Cēsu alus produktu portfelī ir plaši pārstāvētas astoņas dzērienu kategorijas: alus, alkoholiskie kokteiļi, sidri, enerģijas dzērieni, near water (bagātināts ūdens), sulas, sulu dzērieni, bezalkoholiskie dzērieni.

 

Papildus informācija:

Agita Baltbārde

AS „Cēsu alus” Sabiedrisko attiecību vadītāja

agita@cesualus.lv

Tālr. 67511390; 29133073Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv