Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 4.marts  


7. martā pulksten 18.00 bibliotēkas Baltajā zālē - tikšanās ar Monētu dizaina komisijas locekli mākslinieci Sandru Krastiņu.

Sandra Krastiņa (1957) ir zinoša tēlotājas mākslas pratēja, kas spēj iespējamo monētas zīmējumu saskatīt un parādīt tā, kā citi to nesaredz vai vismaz neiedomājas. Viņa uz latviešu mākslas skatuves uznāca 1980. gadu sākumā. Kopā ar savas paaudzes jaunajiem gleznotājiem viņa pieteica sevi skaļi un radikāli izmainīja sabiedrībā pastāvošos priekšstatus par latviešu figurālo glezniecību. S.Krastiņa ar saviem darbiem piedalījusies daudzās izstādē ne tikai Latvijā, bet arī Maskavā Bonnā, Strasbūrā, Parīzē, Brēmenē un citās nozīmīgās latviešu mākslas izstādēs. Viņas darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Valsts Tretjakova galerijā Maskavā, Ludviga muzejā Āhenē, privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs. Šoreiz gan māksliniece mazāk stāstīs par savu glezniecību, jo sarunas tēma būs monētas.

Pasākuma apmeklētāji varēs noskatīties nelielu filmiņu par monētu tapšanu, aplūkot ģipša un grafikas paraugs priekšstatam par monētu tapšanas procesu. Būs arī dažādu laiku, tēmu, stilu monētu paraugi, kas stāsta par to, kāda ir tēmu un mākslinieciskā daudzveidība, cik mākslinieku iesaistīts, un ka tas Latvijai ļauj sasniegt augstu vērtējumu sabiedrībā un pasaulē.

Latvijas Bankas darbinieki būs atveduši 2010. gada monētu izstādi un dzirdēsim stāstu par katru tēmu un interesantas nianses par monētu tapšanas procesu. Pasākuma viesi saņem bukletus par monētām. Sandra Krastiņa diskusijā vēlēsies uzklausīt apmeklētāju viedokli par iespējamām tēmām, kādas cilvēki vēlētos redzēt monētās.

Pasākumā piedalīsies Latvijas Bankas Starptautisko attiecību un komunikācijas pārvaldes vadītāja vietnieks Kristaps Otersons.

Lūgums apmeklētājiem ņemt līdzi demonstrēšanai īpašumā esošas unikālas monētas, ko labprāt aplūkotu citi pasākuma apmeklētāji, noklausītos jūsu stāstu par tām.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv