Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 4.marts  


Seno deju grupu ballē Bauskas pilī dejoja arī Cēsu Pils Vēsturisko Deju studija

Pagājušās nedēļas nogalē Bauskas pilī notika Seno deju grupu sadejošanās balle, kurā piedalījās četras seno deju grupas – Ballare no Rīgas, Galms no Bauskas, Calendula no Tukuma un Cēsu Pils Vēsturisko Deju studija no Cēsīm.

 

Seno deju balles mērķis bija ne tikai atpūsties, baudot renesanses stilā rīkoto pasākumu, bet arī parādīt savu veikumu un prasmes, kā arī iepazīties ar citiem Latvijas seno deju grupu dalībniekiem. 

Cēsu Pils Vēsturisko Deju studijas vadītāja Ieva Kalniņa-Matute pastāstīja
, ka balle Bauskas pilī bija patiešām īpaša, jo balles gaisotne bija ieturēta senajā stilā sākot no renesanses mielasta līdz saviesīgām sarunām, kuras arī tika risinātas tā laika raksturīgā manierē. „Šī bija ļoti vērtīga pieredze, kas ļāva novērtēt ne tikai citu deju grupu veikumu, bet arī to, cik prasmīgi un zinoši esam mēs paši.” stāsta Ieva Kalniņa-Matute.„Pēc ziemas sezonas, kas pavadīta cītīgā darbā, nu esam guvuši jaunu sparu darboties tālāk, apgūt arvien jaunas dejas no tālā 15.un 16.gadsimta, kā arī iepriecināt cēsiniekus un pilsētas viesus ar seno deju priekšnesumiem lielākos un mazākos pasākumos šajā vasarā.”

 

Foto:  Cēsu Pils Vēsturisko Deju studija Bauskā

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv