Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 4.aprīlis  


Brīvprātīgais darbs iespēja ikvienam

BRĪVPRĀTĪGAIS DARBS – IESPĒJA IKVIENAM

Latvijas un Šveices sadarbības programmas grantu shēma „NVO fonds” ietvaros laika posmā no 2011.gada janvāra līdz decembrim Cēsu novadā biedrība „Sociālā līdzatbildība” sadarbībā ar Cēsu Pieaugušo izglītības centru un partnerorganizāciju Šveicē Infoclick.ch īsteno projektu jauniešiem „Brīvprātīgais darbs kā sociālās iekļaušanas instruments”.

Projekta ideja ir aktualizēt brīvprātīgo darbu vietējā līmenī un rosināt iesaistīties tajā jauniešus. Līdzdarbojoties projektā 30 Cēsu un tās apkārtnes novadu jauniešiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir iespēja dažādot savu un līdzcilvēku ikdienu, iegūt nozīmīgas dzīves un sociālās prasmes sev interesējošā jomā, lietderīgi pavadīt brīvo laiku, mācīties, izmantojot neformālās izglītības pieeju un metodes.

Martā projekta ietvaros, darbojoties starptautiskā darba grupā kopā ar partneriem no Šveices, tika izstrādāti semināru cikli, kas tiks īstenoti aprīlī un maijā. Tajos liels uzsvars tiek likts uz to, lai jaunieši apzinātos savus resursus, savas intereses un vajadzības aktīvi līdzdarbojoties grupā ar citiem dalībniekiem. Maijā jaunieši iepazīsies ar organizācijām (Cēsu novada pašvaldību (vides jomā), Cēsu klīniku un Cēsu pansionātu), kuras ir izteikušas vēlmi attīstīt vietējā līmeņa brīvprātīgo darbu, un kurās jaunieši varētu darboties kā brīvprātīgie, vasaras mēnešos dodoties brīvprātīgā darba praksē. Rudenī norisināsies semināru cikls un prakses izvērtēšana kopā ar iesaistīto organizāciju pārstāvjiem, nolūkā attīstīt un pilnveidot iesākto darbu. Projekta aktivitātes noslēgsies 2011. gada novembrī ar Brīvprātīgā darba Forumu Cēsīs.

Brīvprātīgajam darbam pasaulē ir daudz tradīciju. Svarīgākais ir tas, ka cilvēki sanāk kopā, lai palīdzētu viens otram un sniegtu atbalstu tiem, kam tas vajadzīgs. Ieguvējs ir gan pats brīvprātīgā darba veicējs, gan sabiedrība – pasaule kļūst labāka! Strādājot brīvprātīgo darbu, cilvēki gūst zināšanas, iegūst jaunas prasmes, jaunus draugus un paziņas, kas bieži palīdz rast jaunas vai labākas darba iespējas. Tā ir lieliska iespēja personības izaugsmei.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Projekta koordinatore Gunta Grīnhofa

e-pasts: g.griinhofa@gmail.com

tālr. +37125622668

 

Projekta aktivitāšu ieviešanas asistente Baiba Āboliņa

e-pasts: bbabolina@gmail.com

tālr. +37129497240Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv