Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 6.jūnijs   Vārda dienu svin: Ingrīda, Ardis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 4.jūnijs  


Jaunumi Cēsu pilsmuižas kompleksa darbā vasarā

Jūnijā tiks uzsākti Cēsu Jaunās pils rekonstrukcijas – restaurācijas darbi. Tas nozīmē, ka jau no jūnija Cēsu Vēstures un mākslas muzejs būs apmeklētājiem slēgts. Tikmēr daļa no muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un izstādes būs apskatāmas turpat pilsmuižas teritorijā esošajā Izstāžu namā. Savukārt muzeja speciālisti turpmāk strādās Akmens ligzdā pie pilsētas autoostas Raunas ielā 2, kur tiks izvietota arī muzeja krājuma glabātava un lasītava.

 

Pils rekonstrukcijas laikā Izstāžu namā līdzās mākslas izstādēm būs apskatāma viena no interesantākajām muzeja izstādēm - „Cēsu pils dārgumi”, kas sniedz ieskatu pils arheoloģiskās izpētes gaitā iegūto svarīgāko un pārsteidzošāko atradumu klāstā (sena nauda, rotas, bruņas un smalki saimniecības priekšmeti).

 

Līdz augustam apmeklētāji ir aicināti iepazīt arī ievērojamo grāfu Emanuelu fon Zīversu viņam veltītajā izstādē „Grāfa Emanuela fon Zīversa laiks Cēsu pilsmuižā un Kārļa muižā”.

 

Drīz pēc tam būs atkal pieejama ekspozīcija „Latvijas karogam – 725”, kurā varēs apskatīt unikālus materiālus un iegūt informācija par Latvijas karoga vēsturi.

 

Tāpat vasarā būs pieejamas arī pilsdrupas, kurās ieeja būs no Torņa ielas vārtiem. Turklāt šovasar jau no 1.jūnija pilsdrupas, Izstāžu nams un Tūrisma informācijas centrs strādās ar pagarinātu darba laiku.

 

·   Pilsdrupas būs pieejamas apmeklētājiem katru dienu

   plkst.10.00–20.00.

·  Izstāžu nams

   plkst.10.00 – 20.00 (brīvdiena pirmdiena)

·   Tūrisma informācijas centrs

   Pirmdiena 9.00 – 18.00

   Otrdiena – piektdiena 9.00 – 20.00

   Sestdiena 10.00 – 20.00

   Svētdiena 10.00 – 18.00

 

Ieejas biļetes uz pilsdrupām, ekspozīcijām un izstādēm turpmāk varēs iegādāties Pils dārza kasē Torņa ielā, Tūrisma informācijas centrā un drīzumā arī muzeja kompleksa kasē Pils laukumā 5.     

 

Iecerēts, ka Cēsu pils atjaunošanas darbu pirmā kārta tiks pabeigta 2008.gada rudenī, kad muzeja telpas ar interjera apdares ekspozīciju būs atkal pieejamas apmeklētājiem. Rekonstrukciju, kas notiks projekta „Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai” ietvaros, atbalsta Cēsu pilsētas dome un Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). Projekta pirmā kārta paredz restaurēt ēkas vēsturisko ārējo fasādi, restaurēt un rekonstruēt 1. un 2.stāva pils telpu interjeru apdares un izbūvēt pils kompleksa apmeklētāju centru. Šim nolūkam piešķirti 1070448,93 Ls, no tiem 802836,70 Ls - ERAF līdzfinansējums.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 4127755, 26666365Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv