Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 12.jūlijs   Vārda dienu svin: Indriķis, Ints, Namejs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 4.jūlijs  


Cēsis uzņems vairāk nekā 65 ārvalstu goda konsulus Latvijā

Š.g. 4.jūlijā Cēsīs viesosies vairāk kā 65 goda konsuli Latvijā no 35 valstīm, kas iepazīsies ar Cēsu pilsētas attīstību, tiksies ar vietējiem uzņēmējiem un apmeklēs Cēsu Viduslaiku pili.

 

Goda konsulu vizīti Cēsīs ar mērķi izzināt Cēsis, tās iespējas un piedāvājumu, organizē LR Ārlietu ministrija. 4.jūlija rītā goda konsuli kopā ar pavadošajām personām dosies uz Valmieru, savukārt pēcpusdienu pavadīs Cēsīs, kur Pils dārzā ar konsuliem tiksies Cēsu pilsētas domes pārstāvji un Cēsu uzņēmēji.

 

Šobrīd plānots, ka Cēsīs viesosies vismaz 65 goda konsuli ar pavadošajām personām no: ASV, Austrālijas, Austrijas, Beļģijas, Brazīlijas, Francijas, Gruzijas, Horvātijas, Indijas, Indonēzijas, Itālijas, Izraēlas, Japānas, Jaunzēlandes, Jordānijas, Kanādas, Kipras, Kirgizstānas, Kolumbijas, Libānas, Lielbritānijas, Luksemburgas, Maķedonijas, Maltas, Marokas, Norvēģijas, Sīrijas, Somijas, Šrilankas, Šveices, Tunisijas, Turcijas, Ukrainas, Vācijas, Venecuēlas, Zviedrijas.

 

Konsuli ir algoti valsts ierēdņi, bet goda konsuli — ārlietu ministra ieceltas amata cienīgas personas, kuras netiek algotas no valsts līdzekļiem. Goda konsuls veic atsevišķas konsulārās funkcijas, pamatojoties uz īpašu ārlietu ministra (Ārlietu ministrijas valsts sekretāra) pilnvarojumu. Konsula pienākums ir aizstāvēt valsts intereses un tiesības, it īpaši tirdzniecības, rūpniecības, transporta, lauksaimniecības, finansu un citās saimnieciskās dzīves sfērās, kā arī pārstāvēt valsti un veicināt tās ekonomiskos un kultūras sakarus ar attiecīgo valsti. Konsuls seko saimnieciskās, politiskās un kultūras dzīves norisei savā konsulārajā apgabalā un sniedz Ārlietu ministrijai ziņojumus jautājumos, kas interesē valsts iestādes un saimnieciskās aprindas.

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv