Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.jūlijs   Vārda dienu svin: Lauma, Ilvars, Halina
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 4.augusts  


Izstāde Cēsu Kultūras centrā „Gleznotājs, scenogrāfs - Arnis Amoliņš”

Mākslas dienu ietvaros ceturtdien, 9. aprīlī plkst. 16.00 Cēsu Kultūras centrā tiks atklāta izstāde „Gleznotājs, scenogrāfs – Arnis Amoliņš”.

 

Arnis Amoliņš dzimis 1931. gada 24. jūnijā. 1946. gadā vēl kā skolnieks tika represēts par „dzimtenes nodevību”, astoņi jaunības gadi bija jāpavada soda nometnēs Kazahijā. Pēc atbrīvošanas 1954. gadā Arnim Amoliņam bija aizliegts dzīvot Rīgā, patvērumu un darbu deva Cēsis. No 1957. gada strādāja par dekoratoru un uzvedumu daļas vadītāju Cēsu Kultūras namā, bet 1964. gadā, pēc Latvijas Valsts Mākslas akadēmijas mākslas zinātņu neklātienes nodaļas beigšanas, kļuva par Cēsu Tautas teātra scenogrāfu. Veidojis gandrīz 20 dekorāciju noformējumus Cēsu un rajona tautas namiem, tautas teātriem.

 

Izstādē aplūkojami gleznotāja darbi, fotogrāfijas un vēstures liecības.

 

Izstāde skatāma visu aprīli Cēsu Kultūras centra 2. stāvā bez maksas, ekspozīciju piedāvā Cēsu Izstāžu nams sadarbībā ar Cēsu Kultūras centru.

 

Mākslas dienu ietvaros mēneša garumā notiks arī citi pasākumi Cēsīs, un programma veidota tā, lai interesentiem tiktu piedāvātas pēc iespējas daudzveidīgākas mākslas norises vietas un žanri. Mākslas dienās piedalās arī galerija „Dūja”, izstāžu zāle „Vecpilsēta”, franču kafejnīca „G’ourmands”, Cēsu Mākslas skola, Cēsu Kultūras centrs, tēlnieku Jansonu dzimtas mājas „Siļķes” un Cēsu fotogrāfi.

 

Cēsu Mākslas dienas finansiāli atbalsta Cēsu pilsētas dome, informatīvais atbalstītājs - portāls Cēsis24.lv

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra reklāmas speciāliste

tel. 64122431

e – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv