Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.jūlijs   Vārda dienu svin: Lauma, Ilvars, Halina
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 4.augusts  


Izstāžu zālē „Vecpilsēta” Aijas Baumanes personālizstāde „Laika zīmes”

„Mākslas dienu 2009” pasākumu ietvaros, Cēsīs, izstāžu zālē „Vecpilsēta”, tika atklāta tekstilmākslinieces Aijas Baumanes personālizstāde „Laika zīmes”.

 

Izstādē apskatām gobelēni darināti no vilnas, lina un apgleznots zīds. Darbi veidoti ne tikai klasiskā stilā, bet arī uz digitālām stellēm ar datoru.

 

Par saviem darbiem māksliniece saka:” Daudzi mani darbi radušies lūgšanā Dievam. Iekšējā lūgšana mani pavadījusi visu laiku”.

 

Aija Baumane - Latvijas Mākslas akadēmijas profesore, kopš 1992. gada vada savu meistardarbnīcu, Tekstilmākslas katedras vadītāja. Sarīkojusi vairākas personālizstādes Latvijā, Gruzijā, Vācijā. Piedalījusies grupu izstādēs Rīgā, Maskavā, Viļņā, Tallinā, Ungārijā, Čehoslovākijā, Vācijā, Dienvidslāvijā, Polijā, Anglijā, Šveicē, Zviedrijā, Beļģijā, Somijā, Kanādā, Austrālijā, Rumānijā, Dānijā, Francijā, Itālijā, Anglijā un citur.

 

Mākslas zinātniece Ingrīda Burāne par Aiju Baumani:” Visi goda nosaukumi, amati, sabiedriskās atzinības nav atbildes tajā brīdī, kad mākslinieks paliek viens ar savu darbu ielokā. Tikai tad top redzams, ka Aijas Baumanes tapšanas audums ir nezūdoša vērtība. Tādā nozīmē viņas darbu kvalitātes var tulkot kā Laika zīmes. Šodienas Latvijas mākslas kopainā. Un arī nākamībā.”

 

Mākslas kritiķe Baiba Eglīte vērtē:” Aijas Baumanes darbu izstādē „Laika zīmes” es saskatu filozofiskus un garīgus zemtekstus, pārbaudītas dzīves atziņas. Tas viss ir panākts ar lakoniskiem līdzekļiem audumu gleznās. Katra glezna nes dziļu saturu”.

 

Izstāžu zāle „Vecpilsēta” atrodas Cēsīs, Rīgas ielā 20 (ieeja no Baznīcas ielas). Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 10:00 līdz 18:00 izņemot svētdienas un pirmdienas.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra reklāmas speciāliste

tel. 64122431

e – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv