Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 4.augusts  


Cēsīs tiek organizēta jauna atbalsta grupa vardarbībā cietušām sievietēm


 

Cēsu novada pašvaldības aģentūra „ Sociālais dienests” ar SIA "Mācību centrs MKB" un Labklājības Ministrijas finansiālu atbalstu rīko atbalsta grupu sievietēm, kuras ir cietušas vai cieš no vardarbības.

Atblasta grupas tiek rīkotas Rīgā, Talsos, Ventspilī, Lielvārdē, Dobelē, Madonā, Balvos, Rēzeknē, Daugavpilī un Liepājā, kā arī Cēsīs.

 

Atbalsta grupa ir domāta gan tām sievietēm, kuras pašreiz cieš no vardarbības, gan tām, kuras fiziski ir pārtraukušas vardarbīgas attiecības, ir aiziets no varmākas, bet sieviete nav pārvarējusi vardarbības sekas. Sekas nav pārvarētas, kamēr sieviete nav pārtraukusi vainot sevi par vardarbību, kamēr neatsakās uzņemties atbildību par varmākas uzvedību, kamēr viņa neatzīst, ka viņai ir tiesības uz savām jūtām un domām.

Pirmā grupas tikšanās reize ir 11.augustā plkst.17:00 Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests” telpās Bērzaines ielā 16/18 1.stāvā.Grupai ir paredzētas 8 tikšanās reizes. 

Grupai var pieteikties zvanot pa telefonu 29432459 vai 28858141,bet ja kādai ir ērtāk elektroniski: wildwinder@inbox.lv. Vai arī varat zvanīt, ja šaubāties - vai esmu piemērots grupai, vai mana situācija tiešām ir tik nopietna, kā tas īsti notiks utt.

Grupu vadīs psihoterapeite Ivita Puķīte un mākslas terapeite Iveta Jermolājeva.

 

Pagājušā gada nogalē noslēdzās iepriekšējā Sociālā dienesta organizētā atbalsta grupa sievietēm un ir patiesi liels prieks un gandarījums par grupas dalībniecēm, jo atbalsta grupa kļuvusi par pašpalīdzības grupu – grupas dalībnieces joprojām nāk kopā un tiekas neformālā vidē un apstākļos, lai viena otru iedrošinātu un radītu stiprā pleca sajūtu – dalītos piedzīvotajā.

Svarīgākais, ko sievietes šādā grupā iegūst – tā ir vieta un telpa, kur saņemt atbalstu un iespēja apzināties, kas ar mani notiek un ko es savā dzīvē varu darīt savādāk. Jebkas, kas tiek lietots, lai otru cilvēku kontrolētu, pakļautu un pazemotu, ir vardarbība. Ir vajadzīgs liels spēks un apņemšanās, lai spertu soli un izšķirtos par to, ka varu un gribu runāt par savu sāpi, ka gribu kaut ko mainīt savā dzīvē, ka man ir nepieciešams atbalsts un varbūt ar savu pieredzi varu sniegt atbalstu citām sievietēm. To izdarīt nav viegli!

 

Bieži vien sieviete vairāk domā par citiem; par vīru, bērniem, aizmirstot par sevi un savām izjūtām, mērķiem dzīvē. Tām, kurām vardarbība bijusi pagātnē, krasi lēmumi dzīvē arī nav jāpieņem, bet būtiski ir saprast, kas ar mani notika, kāpēc tas notika un kādēļ tas aizvien nav manas domas atstājis. Ir svarīgi sakārtot domas, lai pagātne netraucētu dzīvot.

 

Informāciju sagatavoja:

Cēsu novada pašvaldības

aģentūras „ Sociālais dienests”

HIV un atkarību kabineta konsultante

Iveta Jermolājeva

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv