Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 4.augusts  


7.augustā - šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts Cēsīs - Latvieši svešumā.

7.augustā  plkst.19.00 Cēsīs Vecajā noliktavā pie stacijas  norisināsies sestais šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts - Latvieši svešumā .

 

Kino stāstā tiks demonstrēti fragmenti no Anša Epnera filmas „Es esmu latvietis” un  Ivara Zviedra filmas „Bēgums”.

 

Dokumentālā filma "Es esmu latvietis" Rīgas kinostudijā tapusi 1990. gadā. Pagājušā gadsimta 40. gadu krasie vēstures līkloči daudzus latviešus izkliedēja plašajā pasaulē, un svešumā viņi ilgus gadus dzīvoja ar Latvijas vārdu sirdī un latviskiem darbiem ikdienā un svētkos.80. gadu beigas. Latvieši pasaulē – Austrālijā, Amerikā, Anglijā, Francijā, Zviedrijā, Vācijā, Venecuēlā… Velta Toma, Gunārs Birkerts, Brunis Rubess, Vaira Vīķe-Freiberga, Ansis Vītols un daudzi citi...

Gaišreģe Anita Kola Venecuēlā, 1989.gads:”Latvijas nākotne – gaiša un smuka. Brīvība. To, ko mēs vienmēr esam gaidījuši. Nē, nav daudz jāgaida, drīz būs – to, ko visi gaidām.”

Mūzikas autors Mārtiņš Brauns.

 

Filma „Bēgums” ir “stāsts ir par aizbraucējiem no Latvijas, kuri īru jūras sāļajos ūdeņos lasa gliemežus. Vidusskolniece, pieredzējusi čigāniete, bijušais cietumnieks un diplomēts mākslinieks, dzīvojot zem viena jumta, vienojas kopīgam smagam darbam un rosina domāt - braukt vai nebraukt prom no Dzimtenes. Šis jautājums, manuprāt, ir aktuāls mums daudziem, tādēļ arī filma jau nodēvēta par “nācijas drāmu”. Viens no filmas varoņiem Valdis un viņa gliemežotāji ir maza daļiņa no daudzajiem Latvijas cilvēkiem, kuru laiks ar starpstāvokļa zīmi tiks ierakstīs Latvijas vēsturē tāpat kā padomju vai ulmaņlaiki. Tāpat kā iepriekšējiem laikiem, arī šim Īrijas laikam ir sava burvība un neatkārtojamība. Tāpat kā tad, arī tagad paliks rētas latviešu dzimtas kokos,” atklāj režisors Ivars Zviedris. 

 

Kā jau ziņots, no 3.jūlija līdz 14.augustam sestdienu vakaros norisinās „Šīs vasaras dokumentālo filmu stāsti Cēsīs” Vecajā noliktavā pie stacijas. Tās ir sarunas, diskusijas, pārdomas, jautājumi un atbildes, ko noteikusi konkrētā vakara tematika un fragmenti no dokumentālajām filmām.

 

Dokumentālo filmu stāstus Cēsīs organizē biedrība „Art Cēsis”.

 

Pasākumu apmeklējums ir bezmaksas.

 

Filmu stāstu programmai aicinām sekot www.cesis.lv un informācijai Cēsu pilsētā.

 

Filmu  stāstu norises vieta: Vecā noliktava pie Cēsu stacijas, Noliktavas ielā 1 ( aiz DUS „Virši”).

 

Informācija:

Projekta vadītāja

Inese Ciekure t. 29225402Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv