Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 4.augusts  


Izstādes Cēsu Vēstures un mākslas muzejā

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā (Pils laukums 9) šobrīd apskatāmas četras izstādes.

Patstāvīgās ekspozīcijas, kuras apmeklētājiem būs atvērtas visu gadu.

Muzeja 85 gadu jubilejas izstāde "Podi muzejā" par  Cēsu muzeja krājuma podu daudzveidību no senvēstures līdz 21. gadsimtam. Ekspozīciju ievada Cēsu muzeja krājuma etnogrāfiskās keramika, ir telpa ar Cēsu keramikas ražotnes „Valdars” izstrādājumiem. Improvizēta neliela meistardarbnīca iekārtota Cēsīs pazīstamā un izcilā mākslinieka Normunda Laņģa darbiem, bet pagrabstāvā novietoti apskatei lielie naudas podi.

 “Cēsu Jaunā pils: vēsture, izpēte,atjaunošana”, tematiska izstāde, kurā vienlaikus eksponētas gan atklātās pils oriģinālkonstrukcijas un unikāli interjera apdares elementi, gan arī grafiskais, foto un video materiāls, Jaunās pils oriģinālpriekšmeti no muzeja krājuma, kā arī ēkas rekonstrukcijas gaitā iegūtie apdares materiāli un vēstures liecības.

 

Jaunākās izstādes.

Savukārt pie jaunākajām izstādēm pieder “No veselības kūrortu vēstures: Armanda Muižnieka minerālūdens krūzīšu kolekcija”, kura būs apskatāma līdz 29.augustam. Armanda Muižnieka privātajā kolekcijā ir krūzītes no visas pasaules, sākot ar 19.gs beigām līdz mūsdienām. Kolekcijā ir vairāk nekā 500 krūzītes, Cēsīs ir apskatāma daļa šīs kolekcijas. Tās ir īpašas minerālūdens krūzes vai glāzes, kuru forma un dizains atšķiras no mums ierastajām. Kas tieši ir tik neparasts šīs kolekcijas krūzēm, to var uzzināt apnākot un apskatot izstādi.

Matiasa Jansona personālizstāde "2. līmenis" apmeklētājiem atvērta līdz 5.septembrim. Izstādes autors Matiass Jansons uzsver, ka šī izstāde ir kā publiskas atskaites punkts Cēsīm, cēsniekiem. Šoreiz tēlnieka Matiasa Jansona personālizstādē „2.līmenis” būs skatāmas skulptūras dažādos materiālos - granītā, dolomītā, teracco M, sālī un fotogrāfijās.

Muzeja darba laiks katru dienu no 10:00 - 18:00 (izņemot pirmdienas)

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64121815, 29293195

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv