Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 4.septembris  


Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs dāvina Cēsu skolām dziesmu albumu

Atzīmējot Zinību dienas sākumu pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” Cēsu skolām un bērnudārziem dāvina Tautas vērtes „Dzieti” tikko iznākušo dziesmu albumu „Saules dziesmas”. Pie jaunā dziesmu albuma tikušas 19 Cēsu novada izglītības iestādes.

 

„Mēs esam bagāti ar latviskajām tradīcijām, ar garīgo matojumu kas mums ir atstāts. Un tāpēc būtiski ir šīs vērtības dot mūsu jaunajai paaudzei. Viens no aģentūras uzdevumiem ir saglabāt šīs kultūrvēsturiskās vērtības un rūpēties par to nodošanu sabiedrībai, ko mēs arī darām caur mūsu radošajiem kolektīviem dziesmās, dejās, gadskārtu ieražu pasākumos.  Lai varētu labāk iepazīt latviskās tradīcijas, kas izteiktas caur dziesmu, mēs dāvinām Tautas vērtes „Dzieti” tikko iznākušo disku  ar vēlējumu, skolotājiem šo disku izmantot mūzikas un literatūras stundās,” par dāvinājumu vēsta aģentūras direktors Juris Markovs. Nodrošinot nacionālās kultūras mantojuma pastāvīgu saglabāšanu, apstrādi un publisku izmantošanu, trīs dziesmu albumi nodoti arī Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.

 

Dziesmu albums „Saules dziesmas” nāca klajā jūlijā beigās. Jaunais dziesmu krājums izveidots ne tikai kā emocionāls baudījums un tuvība latviskai kultūrai, bet kalpo arī kā izglītojošs materiāls latviešu folkloras izziņai. Tirdzniecībā disks ir atrodams Cēsu Izstāžu namā un Cēsu Tūrisma informācijas centrā.

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tāl.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv