Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 4.septembris  


Ziņas no Cēsu novada pašvaldības policijas

Šajā rubrikā publicējam Cēsu novada Pašvaldības policijas informāciju par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.

30.augusts. Vaives ielā stāvēja pagalam sabēdājies sešgadīgs puika, kas nezināja, kā lai tiek mājās. Pašvaldības policijas darbinieki nogādāja viņu uz mājām pie vecākiem Zvirbuļu ielā.

   Brīsniņu pirms pusnakts daži vīrieši bija iekārtojušies pagulēties Rožu laukumā. Policijas darbinieki viņus pamodināja un laipni apvaicājās, vai vecajā tirgus laukumā dusot, sapņi ir ar kultūrvēsturisku tematiku? Vīrieši unisonā atbildēja – sapņi ir melnbalti, par inkvizīcijas tēmu, no tādiem pamostoties, jūties, kā no spāņu zābakiem izkāpis.  Vīrieši pieklājīgi atvadījās un devās mājās, jo Rožu laukuma bruģis nekāds „Dormeo” matracis viss neesot.

  1.septembris. Jau priekšpusdienā kārtības sargiem bija jādodas uz Gaujas ielu, kur jaunieši lietoja alkoholu. Policistiem viņi paskaidroja, ka esot tā sabēdājušies par to, ka šogad 1.septembrī nav jāiet uz skolu, ka nolēmuši mierinājumu meklēt reibumā. Policisti viņiem izsmeļoši paskaidroja, ka reibumā ir atrodamas vien nemiera pilnas nepatikšanas. Jaunieši saprata, ka alkohola lietošana ir kaitīga veselībai un devās risināt krustvārdu mīklas.

  2.septembris. Pievakarē bija jāizšķir kāds ģimenes strīds Caunes ielā. Vīrs sita sievu. –„  Vot, tik baigi mīlu viņu, ka situ!”  Savus jūtu dzīves paradoksus, kārtības sargiem skaidroja vīrs. Policisti viņam paskaidroja, ka rietumu kultūrā mīlestības jūtas tomēr saistāmas ar tādām izpausmēm kā maigums un rūpes. Vīrs tūdaļ nomierinājās un apsolījās doties gulēt, lai nākošajā rītā ķertos pie rietumu attiecību kultūras studijām. Vēl vīrs  apņēmās iegādāties konfektes „ Maigums”, lai tās lietojot  varētu izprast maiguma iedabu.  

 3.septembris. Pirmā skolas diena pagāja pārsteidzoši rātni. Bija daži izsaukumi uz vietām, kur jaunieši it kā lietojuši alkoholiskos dzērienus, taču  tie neapstiprinājās. Agrā rīta stundā pie pašvaldības policijas dežuranta vērsās meita, kuru pēc strīda no dzīvokļa bija izraidījusi māte. Strīds, protams, bija par mācībām un nākotnes profesijas izvēli. Meita gribot strādāt tur, kur „ forši, sportiski čaļi” policijā, piemēram. Bet māte, praktiska sieviete būdama, uzstāja, ka jāstrādā tur, kur nauda nāk. Par bankrotējušu banku administratoru, piemēram. – „ Redz, noņēma Paulam mūža ietaupījums un vēl simtaltnieku likumīgi paprasīja, par to, ka ne visu noņēmuši. Šitādā biznesā i pati kā princese dzīvosi i māti pabalstīt varēsi,” savus argumentus izklāstīja māte. Kārtības sargi ar dāmām vienojās, ka abas vairs nestrīdēsies, bet kopīgi ieskatīsies profesiju klasifikatorā un mēģinās atrast meitai tādu nodarbi, kur gan forši čaļi, gan nauda nāk.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv