Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 4.oktobris  


Fotokluba „Cēsis” fotogrāfiju izstāde „MĒS ESAM KLĀT!”

Pēc ilgāka pārtraukuma fotoklubs „Cēsis” atkal uzrunā cēsniekus ar fotogrāfiju izstādi „Mēs esam klāt”.

 

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā Jaunās pils Bēniņu izstāžu zālē no 5. oktobra apskatāma fotokluba „Cēsis” fotogrāfiju izstāde „Mēs esam klāt”. Izstādē ar jaunākajiem darbiem piedalās 24 Cēsu fotogrāfi: Agris Kazerovskis, Vilis Bleikšs, Vladislavs Ančs, Olģerts Bērziņš, Šalkonis Ozoliņš, Ēriks Zvirbulis, Jānis Harijs Sūniņš, Mihails Ignats, Ilgvars Ozols, Imants Dreimanis, Brigita Zīle, Alvis Jansons, Jānis Bahmanis, Biruta Zeltiņa, Ilze Šmite, Karīna Jurciņa, Kristīne Reikmane, Sanita Skangale, Lilita Grīnfelde, Natālija Gusakova, Dainis Saulītis, Valdis Sviķis, Raivo Šmits, Dace Caunīte.

Fotoizstādes unikalitāte ir tajā, ka tās dalībnieki ir gan jaunā paaudze, gan senie sava amata meistari, kuri savas fotogrāfu gaitas sāka bildējot ar filmiņas palīdzību un dara to joprojām. Izstādē būs redzami arī šādi darbi, kuri nebūt neatšķiras no mūsdienu digitāli uzņemtajiem fotokadriem! Bildes krāšņās ainavās, aerofoto mirkļi no putnu lidojuma, izteiksmīgi portreti un svarīgi vēsturiskie notikumi atspoguļo katra fotogrāfa savdabīgo rokrakstu.

 

„Fotokluba „Cēsis” fotogrāfu darbi ik pa brīdim bija apskatāmi arī atsevišķās izstādēs Cēsu Izstāžu namā, bet tik plaša izstāde kā šī ir pēc 20 gadu pārtraukuma,” stāsta Izstāžu nama vadītāja Nata Livonska.

 

Viens no izstādes dalībniekiem Jānis Harijs Sūniņš atzīst, ka sarunas par izstādi aizsāktas jau pagājušajā gadā. „Tik lielu izstādi rīkojam pateicoties Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītājai Dacei Tabūnei, kura atrada iespēju šo izstādi sarīkot Jaunajā pilī,” saka Jānis Harijs Sūniņš un piebilst, ka šobrīd fotoklubam pašiem savu telpu nav. „Fotografēt jau var pat ar kurpju kasti,” smejas Jānis piebilstot, ka dvēseli tomēr ir jāprot saskatīt. To arī aicinām ieraudzīt šajā fotoizstādē, kas Cēsu Jaunās pils Bēniņu zālē būs apskatāma no 5.oktobra līdz 4. novembrim.

 

Izstādes atklāšana 5.oktobrī plkst.17:00 Cēsu Jaunās pils Bēniņu zālē.

 

*Fotoklubs „Cēsis” dibināts 1959. gadā kā fotopulciņš pie Cēsu Novadpētniecības muzeja. Pirmajā izstādē, kura notika muzejā 1959. gadā, piedalījās 24 fotogrāfi ar 261 darbiem. Cēsu fotogrāfi piedalījušies konkursos un izstādēs Latvijā, Krievijā, arī Spānijā, Polijā un ASV. Šobrīd fotoklubs Cēsīs pulcē arī jaunus fotogrāfus, kuru darbi apskatāmi izstādē.

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Jansevska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.28342115;64127636

e-pasts: daiga.jansevska(at) cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv