Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 1.jūnijs   Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 4.decembris  


Cēsīs notika konference „Reģionālā kultūrpolitika Latvijā“

4.decembrī Cēsu Kultūras centrā norisinājās konference „Reģionālā kultūrpolitika Latvijā“. Konferenci rīkoja Cēsu Kultūras centrs un nevalstiskā organizācija Culturelab sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu.

 

Konferencei bija pieteikušies vairāk nekā 300 delegāti no visas Latvijas, tai skaitā reģionu pašvaldību vadītāji, attīstības plānošanas speciālisti un kultūras organizāciju vadītāji. Konferences uzdevums ir noskaidrot, kā pašvaldības realizē kultūras ilgtermiņa attīstības - infrastruktūras, kvalitātes un satura pilnveides uzdevumus apstākļos, kad kultūra no „patērējošas nozares”, kāds priekšstats bija izveidojies gadu desmitos, pārliecinoši kļūst par „sociāli un ekonomiski pelnošu” nozari, sniedzot ieguldījumu citu nozaru - ekonomikas, izglītības un sociālās sfēras attīstībā.

 

Aicinot uz konferenci, organizatori vēlas uzsākt publiskās debates Latvijā par reģionos aktuāliem kultūrpolitikas jautājumiem, aktualizēt kultūras nozīmi reģionālajā attīstībā un veicināt kultūras sociālā un ekonomiskā rakstura izpratni.

 

Konferences laikā nozares speciālisti varēja apspriest kultūras nozares situāciju reģionos, vērtēt nākotnes attīstības iespējas. Ar priekšlasījumu par kultūras pieejamību reģionos, iepazīstinot ar pētījumu „Kultūras pieejamība reģionos“ uzstājās Baltijas Sociālo Zinātņu institūta valdes priekšsēdētāja Brigita Zepa, savukārt Valsts Kultūrkapitāla fonda direktors Edgars Vērpe informēja, cik aktīvi reģionu pārstāvji iesniedz projektus, un kāds ir saņemtais atbalsts. Kultūras ministrijas pārstāvji informēja par reģionālās kultūrpolitikas valstiskajiem plāniem. Bija iespēja uzklausīt katra Latvijas reģiona pārstāvju viedokli un pieredzi, diskutēt ar kolēģiem.

 

Konferences ietvaros bija iespējams iepazīties ar jaunajiem talantiem, kas pirmo izglītību un iedvesmu tālākai radošai darbībai guvuši tieši savā novadā – Cēsu apkaimē. Uzstājās Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņi un  bija aplūkojama jaunā mākslinieka Kaspara Podnieka darbu izstāde.

 

Konferences noslēgumā notika Dž.Hoka grāmatas „Ilgtspējīgas attīstības 4.pīlārs. Kultūras nozīme valsts attīstības plānošanā“ tulkojuma latviešu valodā atvēršanas svētki.

 

 

Papildus informācija:

Ilona Asare

Cēsu Kultūras centrs

Tel. 64122431, 26011102

ilona@kulturcentrs.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv