Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 4.decembris  


13. decembrī plkst. 18:00 pasākums "Vizuālie joki par Ziemassvētkiem un Santa Klausu internetā"

Aicinām 13. decembrī pulksten 18.00 Cēsu Centrālajā bibliotēkā uz tikšanos ar Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieku, stāstnieku, filoloģijas doktoru Gunti Pakalnu. Stāstījuma tēma „Vizuālie joki par Ziemassvētkiem un Santa Klausu internetā”. Autora skats uz tēmu „no otras puses” – kā šie svētki dzīvo mūsdienu kultūrā, interneta vidē. G. Pakalna pētījums ir par šo joku slāni – un nevis par Ziemassvētkiem vispār. Viņš sakārtojis pa tēmām jautrus un jocīgus attēlus, video klipus un citus interneta resursus, kolekcijas apjoms ir apmēram 4000 faili. Izmantoti ne tikai anonīmi attēli, bet arī autoru karikatūras, kas brīvi pieejamas internetā un „apspēlē” tradicionālas tēmas. G. Pakalns sniegs arī ieskatu dažādos šo attēlu kultūras, vēstures, sociālos un funkcionālos kontekstos, stāstīs par Ziemassvētku tradīciju un simbolu vēsturi – daudzas par „mūžīgām” uzskatītās tradīcijas ir jaunas un pēdējos gadu desmitos ļoti izmainījušās.
Par ko tad tiek jokots jokos par Ziemassvētkiem, Santa Klausu un ar tiem saistītajiem tēliem un notikumiem? Tā ir kritiska ironija par to, kas notiek ar Ziemassvētkiem mūsdienu kultūrā – cilvēki, protams, nesmejas par svētkiem un ar tiem saistītajiem senajiem, svētajiem un atzītajiem simboliem un vērtībām, bet gan smiekli parāda satraukumu un rūpes par to, kas ar šīm vērtībām notiek. Šie interneta joki ir reakcija uz Ziemassvētku pārliecīgu komercializāciju un stresu. Folklora un joki ir līdzekļi, ar kura palīdzību cilvēki mēģina atgūt garīgo līdzsvaru, kompensēt to, kas dzīvē pietrūkst vai ir par daudz.
Pasākums notiek Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta „Viņš / viņa raksta, mēs lasām, domājam...” ietvaros. 

Ieeja bez maksas

Informāciju apkopoja –
Gunta Romanovska,
Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece
tel.: 64112020, 64122879, 64123644, mob. 29289216; fakss 64112021
e-pasts: gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv ; gunrom@inbox.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv