Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 5.janvāris  


Izsludināts konkurss "Manā skolā mācās čigāni"


2006.gada 5.janvāris.

Informāciju sagatavoja Līga Medvecka, Valmieras domes Sabiedrisko attiecību speciāliste.

Līdz šā gada 31.martam ikviens Latvijas iedzīvotājs – skolotājs, skolēns, bērns, ģimenes u.c. – aicināts piedalīties atklātā radošo darbu konkursā "Manā skolā mācās čigāni".

Konkursam var iesniegt dzejoļus, stāstus, esejas, zīmējumus un citus darbus, kas atspoguļo to, ka Latvijas bērnudārzos, skolās, kaimiņos un sabiedrībā kopā dzīvo dažādu tautību bērni – arī čigānu. Darbu autoriem jāatspoguļo, piemēram, kāda ir šī kopā būšana, kādi interesanti notikumi atgadījušies saistībā ar čigānu kultūru, tradīcijām, mentalitāti. Tāpat var atspoguļot, kā čigānu bērns izjūt kopā būšanu ar citu tautību bērniem, kādas čigānu kultūras un ģimeņu tradīcijas izpaužas skolā, pirmsskolas izglītības iestādē, kā ir mācīties un draudzēties ar latviešiem, čigāniem, krieviem, poļiem u.c.

Konkursa organizatori informē, ka piedalīties aicināts ikviens – gan individuāli, gan kolektīvi, piemēram, klases kolektīvs vai bērns kopā ar vecākiem. Balstoties uz žūrijas komisijas vērtējumu, labākie darbi tiks publicēti grāmatā, ko saņems visi dalībnieki. Labāko darbu autori saņems vērtīgas balvas.

Darbus jāiesniedz līdz šā gada 31.martam pa e-pastu: info@iic.lv vai sūtot pa pastu: "Izglītības iniciatīvu centrs" ar norādi "Konkursam", Rīgas iela 216b, Jēkabpils, LV5202. Iesniedzot darbu, tam jāpievieno informācija par autoru – vārds, uzvārds vai autoru kolektīvs, vecums, mācību iestāde, kā arī kontaktinformācija. Plašāka informācija par konkursa noteikumiem pa tālruni: 5235635.

Konkurss "Manā skolā mācās čigāni" izsludināts ES Phare programmas "Sabiedrības integrācijas veicināšana Latvijā" projekta "Čigāni vietējā sabiedrībā un skolā" ietvaros.

Projekta "Čigāni vietējā sabiedrībā un skolā" vadības grupa informē, ka 2006.gada 31.janvārī Valmieras pirmsskolas izglītības iestādē "Buratīno" notiks čigānu bērnu vecāku radošās darbnīcas. To laikā ikviens klātesošais aicināts darināt čigānu tautībai raksturīgas lietas, piemēram, krāsainus lakatus. Līdzīgas tikšanās organizētas jau iepriekšējos gados.

Jāpiebilst, ka projekts par kvalitatīvu čigānu bērnu izglītību norisinās jau ceturto gadu. Valmieras pašvaldība ir viena no trim Latvijā, kas aktivitātēs iesaistījusies jau kopš projekta pirmsākumiem. Šogad projektā līdzdarbojas 12 Latvijas pašvaldības.

Projekts "Čigāni vietējā sabiedrībā" tiek īstenots ar Eiropas Savienības un Latvijas valsts finansiālu atbalstu, kā arī ar 12 Latvijas pašvaldību, tajā skaitā Valmieras pilsētas un rajona pašvaldību līdzfinansējumu. Mob. tel.: 8382051
 

Preses relīze LETAAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv