Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.jūlijs   Vārda dienu svin: Alda, Maruta
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 5.janvāris  


Cēsu HIV un atkarību profilakses kabinetā iespēja veikt bezmaksas eksprestestus

Šogad Cēsu HIV un atkarību profilakses kabinetā būs iespēja veikt bezmaksas HIV/AIDS eksprestestus, kā arī piedalīties informatīvās diskusijās un treniņu grupās, informē profilakses kabineta vadītāja Iveta Jermolājeva.

Pagājušā gada nogalē tika saņemtas šļirces, testi un citi nepieciešamie materiāli. Šogad sadarbībā ar skolām tiks sākts socioloģiskais pētījums "Atkarības izraisošo vielu lietošana un deviance", lai noskaidrotu situāciju Cēsu pilsētā.

"Tiks meklēti ceļi, kā aizsniegt bērnus, jauniešus un pieaugušos, lai viņus informētu, ka Cēsīs ir šāds kabinets un viņiem ir pieejamas konsultācijas. Ir uzsāktas pārrunas ar skolām par to, ko kabinets var piedāvāt skolēniem un kāda veida informācija būtu aktuāla," aģentūrai LETA pauda Jermolājeva.

Pašlaik kabinetā ir viens darbinieks, un plānots, ka pirmajā darbības gadā darbinieku skaits netiks palielināts. "Pirmais būs izpētes gads, taču, kad darbība attīstīsies, tiks piesaistīti citi profesionāli un apmācīti cilvēki, kuri strādās, piemēram, pilsētas ielās," plāno kabineta vadītāja.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada 1.decembrī, Starptautiskajā AIDS dienā, Cēsīs atklāja HIV un atkarību profilakses kabinetu, kurš ierīkots Cēsu pašvaldības aģentūras "Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūras" un Apvienoto Nāciju narkotiku un noziedzības biroja UNODC finansētā projektā "Laipni lūdzu!", aģentūru LETA informēja Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūras projektu vadītāja Sabīne Ozoliņa.

Cēsu HIV un atkarību profilakses kabinetā ir iespējams saņemt individuālās konsultācijas atkarību un līdzatkarību gadījumos, psihologa konsultācijas, informāciju par kontracepciju un drošu dzimumdzīvi, kā arī ārstēšanās iespējām.

Kā pastāstīja Ozoliņa, projekta īstenotāju mērķis ir profilakses programmas ieviešana jauniešiem Cēsu pilsētā, lai novērstu paaugstināta riska uzvedību, kas var novest pie inficēšanās ar HIV/AIDS un seksuāli transmisīvajām slimībām. Lai izzinātu situāciju Cēsu pilsētā, tiks veikts arī socioloģiskais pētījums "Atkarības izraisošo vielu lietošana un deviance".

Kabineta atvēršanā Cēsīs piedalījās pilsētas mērs Gints Šķenders, Sabiedrības veselības aģentūras direktors Uldis Līkops, Sabiedrības veselības aģentūras AIDS un STI centra vadītāja vietniece Inga Upmace.

Latvijā jau darbojas 13 HIV profilakses punkti 12 pašvaldībās. HIV profilakses tīkla darbību 1997.gadā sāka valsts iestāde "AIDS profilakses centrs". No 2007.gada 1.marta profilakses centrs ir reorganizēts un pievienots valsts aģentūrai "Sabiedrības veselības aģentūra". Cēsīs ir atvērts Latvijā 14.šāda veida konsultāciju kabinets.

Cēsu HIV un atkarību profilakses kabinets atrodas Cēsīs, Bērzaines ielā 16.

Informācijas avots : LETAAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv