Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 5.marts  


Kultūras ministre atzīst, ka Cēsu koncertzālei jābūt reģionālam mūzikas un mākslas centram

 Piektdien 2.martā darba vizītē Cēsis apmeklēja Latvijas Kultūras ministre Žanete Jaunzeme – Grende. Ministre tikās ar novada pašvaldības vadību un deputātiem, viesojās Cēsu mākslas skolā, valsts Zonālajā arhīvā, Cēsu Jaunajā pilī, kā arī iepazinās un atzinīgi novērtēja Cēsu centrālās bibliotēkas rekonstrukcijas projektu.

  Viens no centrālajiem vizītes jautājumiem, ko Ž. Jaunzeme – Grende apsprieda ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Gintu Šķenderu un priekšsēdētāja vietnieku Jāni Rozenbergu bija par Vidzemes mūzikas un kultūras centra būvniecību un valsts līdzdalību, nodrošinot jaunās ēkas saturisko piedāvājumu. Ministre piekrita G. Šķendera viedoklim, ka tik apjomīga un kvalitatīva koncertzāle ir Vidzemes nozīmes kultūras  objekts un caur valsts pasūtījumu jānodrošina profesionālu akadēmiskās mūzikas kolektīvu koncertēšana reģionālajos mūzikas centros. Ministre aicināja cēsniekus ātrāk izraudzīties jaunās koncertzāles projekta vadītāju, kas sadarbībā ar Kultūras ministrijas speciālistiem jau tagad varētu sākt izstrādāt tās darbības stratēģiju. Jaunajā mūzikas un kultūras centrā ir paredzētas mācību telpas arī Cēsu mūzikas skolai un mūzikas vidusskolai. Ž. Jaunzeme – Grende atzina, ka mūzikas vidusskolai Vidzemē ir jābūt un atzinīgi novērtēja cēsnieku ieceres paplašināt mācību iestādē apgūstamo programmu klāstu, iekļaujot arī skaņu operatoru, horeogrāfu, bērnu pasākumu režisoru un citas apmācību programmas. Ministres skatījumā jaunajai koncertzālei ir jātop par reģionālu radošu industriju centru.

 Kā jau esam informējuši, lai uzbūvētu Vidzemes mūzikas un kultūras centru, rekonstruējot ēku Raunas ielā 12,  Cēsu novada pašvaldība īsteno projektu saņemot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu no divām aktivitātēm – 3.4.3.1. „Nacionālas un reģionālas nozīmes daudzfunkcionālo centru izveide” un 3.6.1.1. „Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai”.

2011.gada 20.jūnijā tika parakstīts līgums ar AS „UPB” par  Vidzemes mūzikas un kultūras centra izbūvi. Būvniecības līguma kopējā summa ir 7 887 939,12 LVL.  Noslēgtais līgums par Cēsu kultūras nama ēkas pārbūvi paredz, ka 2013. gada beigās durvis vērs Vidzemes mūzikas un kultūras centrs — daudzfunkcionāla koncertzāle 815 vietām, kā arī telpas Cēsu mūzikas vidusskolai, amatiermākslas kolektīviem un Vidzemes kamerorķestrim.

Attēlā: Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs ( priekšplānā), Kultūras ministre Žanete Jaunzeme – Grende,  būvinženieris Valdis Valainis, un bijušais Kultūras ministrs Ints Dālderis apskatīja kā norit Vidzemes mūzikas un kultūras centra būvdarbi.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv