Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 5.aprīlis  


Veicinās invalīdu iekļaušanos darba tirgū


2006.gada 4.janvāris.

Informāciju sagatavoja Inese Krieviņa, projekta sabiedrisko attiecību konsultante

No 2005. gada septembra līdz 2006. gada februāra beigām deviņos Latvijas rajonos tiks īstenots projekts "Motivācijas veicināšanas programmas izstrāde un ieviešana cilvēkiem ar invaliditāti Latvijas Invalīdu biedrības 9 reģionālajās nodaļās". Tā mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ar īpašām vajadzībām iekļauties darba tirgū. Projekts, ko atbalsta Eiropas Sociālais fonds (ESF), tiks realizēts Jelgavā, Jēkabpilī, Talsos, Ilūkstē, Cēsīs, Ludzā, Preiļos, Kuldīgā un Kandavā.

Projekta realizācijas gaitā, kopš pērnā gada septembra visos deviņos rajonos notiek semināri, kuros ar dalībniekiem strādā psihologi, sociālie darbinieki, juristi, stilists un pedagogs. Katram semināra dalībniekam tiks izstrādāts individuāls aktivitāšu plāns turpmākajiem trīs mēnešiem, kad ikvienam dalībniekam būs jāmēģina atrast darbu. Otrajā semināru ciklā janvārī apspriedīs darba meklēšanas gaitā piedzīvotās veiksmes un problēmas

"Šāda veida projekti invalīdiem ir ļoti nepieciešami, jo šādas aktivitātes uzmundrina invalīdus. Viņi sāk apzināties, ka ir vajadzīgi sabiedrībai un ir pilnvērtīgi sabiedrības locekļi. Projekta galamērķis ir pierādīt, ka invalīdi var būt ne tikai valsts pabalsta saņēmēji, bet arī sociālo nodokļu maksātāji. Projekta ietvaros tiks mainīta sabiedrības attieksme, un būtu jauki, ja šāda veida projekti tiktu realizēti vairāk," stāsta Latvijas Invalīdu biedrības valdes priekšsēdētāja un šī projekta koordinatore Lilita Laube.

Projekta ietvaros iecerēts uzņemt 15 minūšu garu filmu, kas parādītu invalīdu dzīvi dažādos Latvijas reģionos un skaidrotu, ko viņi vēlas darīt darba tirgū un kādas ir viņu iespējas. Projekta noslēgums paredzēts februārī, kad tiks izvērtēti darba rezultāti, tiks demonstrēta uzņemtā filma un notiks preses konference. Paredzēts, ka ar projekta rezultātiem tiks iepazīstinātas arī pašvaldības un sociālie dienesti.

"Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nereti pietrūkst pašapziņas un zināšanu par savām juridiskajām un sociālajām tiesībām, līdz ar to trūkst arī iespēju sevi apliecināt. Projektā iesaistītajiem 450 cilvēkiem vecumā no 16 līdz 60 gadiem mēs vēlamies piedāvāt iespēju atrast savu vietu sabiedrībā," atzīst projekta asistente Inta Kraskeviča.

Organizatori pauž cerību, ka projekta rezultātā paaugstināsies invalīdu konkurētspēja darba tirgū un vismaz daļai no viņiem izdosies atrast sev atbilstošu un pieņemamu darbu. Otrs projekta ieguvums būs informācija par invalīdu iespējām darba tirgū, kā arī skaidrāks priekšstats par sabiedrības patieso attieksmi pret darba meklētājiem ar īpašām vajadzībām.

Tālr.: 7686513, 5802227, 5906976 E-pasts: inese.krievina@prstudio.lv
 

Preses relīze LETA  Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv