Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 5.maijs  


Muzeju nakts 15.maijā!

Cēsu muzeja nakts un tūrisma sezonas atklāšana

 

„Vai ūdens Cēsīs vēl aizvien ir dzīvs?”

2010.gada 15.maijā,

plkst. 18:00 – 01:00

 

19:00          PILSĒTAS KODS „Dzīvības ūdeni meklējot”* - intelektuāla komandu spēle pilsētas labirintos draugiem un uzņēmumu komandām atklājot tūrisma sezonu Cēsīs. Organizators „Aktīvā tūrisma centrs EŽI”. Informācija un dalības pieteikšana: valters[at]ezi.lv. Vairāk par spēli šeit!

 

19:00          Ūdens vārti vaļā veras! - Muzeja nakts atklāšana Pils dārzā. Cēsu Tūrisma informācijas centrā apskatāma foto konkursa izstāde „Ūdens.Dzīvība.”, visi darbi tiek nodoti apmeklētāju vērtēšanai, lai noteiktu skatītāju simpātijas balvu.

Atvērts Cēsu Izstāžu nams, kurā apskatāma Novada 36.mākslas izstāde un īpaši muzeju nakts akcijai veltītā bērnu zīmējumu konkursa izstāde „Es gribu tīru pasauli”. Zīmējumu izstādes apmeklētājiem būs iespēja novērtēt bērnu darbus, no kuriem labākais saņems skatītāju simpātijas balvu.

Nakts garumā apmeklētājiem būs iespēja izstaigāt romantiskās Cēsu pilsdrupas sveču gaismā un uzklausīt gidu stāstījumus Cēsu pils rietumu tornī.*

Pils dārzā darbosies kafejnīca, ūdens atrakcijas pieaugušajiem un bērniem. Īpaša stipro ļaužu pārbaude Venden ūdens atrakcijā.

19:30           Uz muzeja nakts skatuves Latvijā labākais stepa dejotājs Māris Pūris. Visi apmeklētāji aicināti vienoties kopīgā dabas un cilvēka ritmā.

20:00; 20:15; 20:30 Mazajā kinozālē leļlu filma „Dzīvais ūdens”. Režisors: Māris Brinkmanis. 2009.gads. Sižets: Draugi Munks un Lemijs cenšas tuksnesī izaudzēt augļu koku. Nepieciešams ūdens. Munkam izdodas atrast avotu ar neparastu ūdeni. Tikko to uzlej stādam, tas sāk plaukt, zaļot un nest augļus brīnumainā ātrumā. Paziņa Zaļais Sliņķis, mēģinādams arī tikt pie augļiem, nejauši izlej brīnumaino ūdeni un atdzīvina aizvēsturisku skeletu. Tikai pēc briesmu pilnas bēgšanas un asprātīgas rīcības abiem draugiem izdodas tikt galā ar agresīvo skeletu un paglābties. 2009.gadā „Dzīvais ūdens” ieguvis apbalvojumu starptautiskajā bērnu un jauniešu filmu festivālā Armēnijā.

20:30           Cēsu amatiermākslas kolektīvu – koru sadziedāšanās. Dziesmas par Gauju, par ūdens lāsēm, par jūru…

21:00           Cēsu pils apmeklētāju centrā notiks  Latvijas Nacionālais vēstures muzeja un Latvijas suvenīru veidotāju apvienība Nice Place jaunas suvenīru līnijas „No pils uz pili” prezentācija. Suvenīri ar Rīgas pils un Cēsu pils motīviem.

21:15          Viduslaiku pils kapelā Cēsu Vēstures un mākslas muzeja speciālistu veidotās īsfilmas par ūdens vēsturi Cēsis prezentācija un muzeja speciālistu stāstījums par ūdens nozīmi pilsētas vēsturiskajā attīstībā.

 21:30         Uz muzeja nakts skatuves Latvijā labākais stepa dejotājs Māris Pūris. Visi apmeklētāji aicināti vienoties kopīgā dabas un cilvēka ritmā, lai kopīgi iedegtu gaismas Viduslaiku pils mūros un atdzīvinātu ūdens strūklaku.

 

* maksas pasākums

22:00           Muzeja nakts maģiskā apgaismojuma iedegšana. Pilsētas strūklaku ieslēgšana.

22:10           Intelektuālās komandu spēles PILSĒTAS KODS „Dzīvības ūdeni meklējot” dalībnieku apbalvošana.

22:30           Uz lielā brīvdabas ekrāna izcilais franču kino – mūzikls ŠERBŪRAS LIETUSSARGI/LES PARAPLUIES DE CHERBOURG Lomās: Katrīna Denēva, Nino Kastelnovo. 1964, 91 min. Sižets: septiņpadsmit gadus vecā Ženevjēva strādā savas mātes lietussargu veikaliņā Šerbūrā. Viņas mīļotais puisis ir divdesmit gadus vecais automehāniķis Gijs. Ženevjēvas māte ir pret viņu attiecībām, jo Ženevjēva ir vēl ļoti jauna, bet Gijs vēl nav pabeidzis militāro dienestu. Drīz pēc tam viņš tiek iesaukts armijā un nosūtīts karot Alžīrijā. Bet pirms došanās karā Gijam un Ženevjēvai ir mīlas dēka. Atgriežoties no kara, situācija ir mainījusies.

 Nominācijas par labāko režiju un orģinālmūziku Amerikas Kinoakadēmijas „Oskara” balvai. Kannu filmu festivāla „Golden Palm” kinobalva režisoram Žakam Demī. Franču kino karalienei Katrīnai Denēvai galvenā loma mūziklā atnesa slavu.

24:00            Grupas H2O koncerts.

 

01:00            Cēsu Pils dārzā iestājas nakts un klusums.

Ar labu nakti, uz tikšanos atkal rīt!

 

 

Muzeja nakts ietvaros durvis apmeklētājiem vērs arī rotkaļa Daumanta Kalniņa seno rotu kalve, kas muzeja nakts laikā svinēs 15.gadskārtu. Kalves programmā:

19:00                     Laimes kalējs un iespēja pamēģināt kalšanu pašam

20:00            iepazīšanās ar Kalves ekomuzeju

21:00            e-grāmatas „The Latgalian Treasures” atvēršana

22:00            interaktīvā nodarbība „Seno rotu noslēpumi” – pēc tam katru stundu visa vakara garumā. Tāpat, muzeja nakts laikā darbosies Livonijas naudas kaltuve un Kalves suvenīru veikals. Saimnieks aicina uz iepriekšēju pieteikšanos – tālr.: 29158436, www.kalve.cesis.lv viesu grāmatā.

 

Muzeja nakts laikā Cēsis apmeklētājiem savus pakalpojumus piedāvās:

·         grāmatu nams ZVAIGZNE ABC

·         Galerija „Vecpilsēta” no plkst.18.00 – 01.00 piedāvā apskatīt izstādes:

o   Arnis Luhse ”500 kobiņi un naģītes”

o   Guna Bērziņa „Daba fotogrāfijās”

o   Gunas Rukšānes narcišu izstāde

·         Visu dienu apskatei atvērta Cēsu Sv. Jāņa baznīca, līdz plkst.22.00 iespēja apskatīt Cēsis no baznīcas torņa.

 

Cēsniekiem un viesiem atvērtas būs arī:

o   franču kafejnīca „Gourmands”

o   bārs „Sarunas”

o   kafejnīca „Draugiem”

 

Cēsu muzeja nakti atbalsta un tajā līdzdarbojas sadarbības partneri:

SIA Vinda, SIA Venden, kafejnīca Solo, Francijas kultūras centrs, AS Cēsu alus,

AS G4S Latvia, Valmieras Drāmas teātris, www.vesturiskiaktivs.lv.

Fotomākslinieki, fotografēšanas profesionāļi un cienītāji aicināti piedalīties Muzeja nakts foto konkursā „Ūdens. Dzīvība.”, piedāvājot savu redzējumu par ūdens un dzīvības mijiedarbību, par ūdens skaistumu un spēku, par tā ietekmi uz tīru pasauli, par dziedinošām spējām un pārvērtībām.

 

Savu fotogrāfiju (ne vairāk kā 3) līdz 12.maijam jānogādā Cēsu Tūrisma informācijas centrā Pils laukumā 9. Veiksmīgākās fotogrāfijas būs apskatāmas izstādē Cēsu Pils kompleksā, labāko fotogrāfiju autori saņems balvas no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja un pasākuma sadarbības partneriem. Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv