Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 5.maijs  


Cēsu skolās veikta vidusskolēnu aptauja

Laikā no 12. līdz 30.aprīlim trijās Cēsu skolās - DA Cēsu Valsts ģimnāzijā (DACVĢ), Cēsu 2. vidusskolā (Cēsu 2.vsk.) un Cēsu Valsts ģimnāzijā (CVĢ) - notika 11. un 12. klašu skolēnu aptauja, kuras mērķis bija izpētīt faktoru kopumu, kas ļautu spriest par Cēsu vidusskolēnu rīcības motīviem un nākotnes plāniem attiecībā uz izglītības iegūšanas, darba un dzīves vietas izvēli. Aptauja notika biedrības Cēsinieku klubs projekta Keep our brains at home 2 ietvaros.

 

Aptaujā piedalījās 374 vienpadsmito un divpadsmito klašu jaunieši. Kopumā no CVĢ aptaujā tika aptaujāti 174 skolēni, no DACVĢ – 123 jaunieši un no Cēsu 2.vsk. – 77 audzēkņi. Katrā no minētajām trim skolām tika aptaujātas visas 12.klases, kā arī izlases kārtībā atlasītas 11.klases.

 

„Jaunieši anketas aizpildīja ar lielu rūpību, entuziasmu un interesi, tāpēc aptauju uzskatām par izdevušos,” stāsta projekta Keep our brains at home 2 Pētnieciskās darba grupas pārstāve Kristīne Vībane. „Viņi arī aktīvi interesējās par šīs aptaujas mērķi, gaidāmajiem rezultātiem un projektu kopumā. Skolēni labprāt pauda savu viedokli un izteica gatavību iesaistīties šādos pasākumos arī nākotnē. Vēlamies pateikties arī visu trīs skolu vadībai, kura bija ļoti atsaucīga un nāca pretī aptaujas veicējiem.”

 

Anketu izstrādāja projekta Keep our brains at home 2 Pētnieciskā darba grupa sadarbībā ar konsultantiem – socioloģēm Zandu Rutkovsku un Ilzi Lāci. Jauniešu aptauju skolās veica projekta dalībnieki - DA Cēsu Valsts ģimnāzijas skolnieces Egita Gaile, Elīza Veipāne, Kristiāna Briede un Zane Ozoliņa, Cēsu profesionālās vidusskolas audzēknis Agris Ieviņš, Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni Reinis Martinsons un Inita Drava, kā arī Cēsu skolu absolventi, tagad - Vidzemes augstskolas students Kristaps Jaunzems, LU Sociālo zinātņu fakultātes studente Kristīne Vībane un absolvents Renārs Felcis. Jauniešiem palīdzēja arī Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas studente Guna Perro un LU studente Santa Daume.

 

Pirmie pētījuma rezultāti gaidāmi jūnija sākumā, kad interesentiem un pašiem aptaujas dalībniekiem būs iespēja ar tiem iepazīties projekta mājas lapā: www.cesinieki.lv. Turklāt rudenī plānota arī pašreizējo 12.klašu skolēnu pēcaptauja internetā, kurā pētīsim, kā jaunieši pēc skolas beigšanas savus iecerētos plānus ir realizējuši, kā un vai ir mainījies viņu viedoklis, kā arī citas nianses.  

 

Projekta Keep our brains at home 2 autors ir biedrība Cēsinieku klubs. Projekta mērķis ir aktualizēt jauniešu intelektuālā potenciāla aizplūšanu no mazpilsētām un rosinātu diskusiju par izglītības, nodarbinātības un migrācijas jautājumiem, kas saistīti ar šo tendenci Cēsu pilsētā, novadā un Vidzemes reģionā, pēc iespējas arī valsts līmenī.

 

Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas (EK) atbalstu programmas Jaunatne darbībā ietvaros. Šis paziņojums atspoguļo vienīgi projekta īstenotāja uzskatus, un EK nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas iespējamo izlietojumu.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv